Ad

Bevezetés
A HTC 7 Pro egy 2011 januárjában megjelent okostelefon, amely eredetileg az üzleti hatékonyság és a modern okostelefonok képességei közötti szakadék áthidalását célozta. A 2010 októberében bejelentett készülék a Microsoft Windows Phone 7 operációs rendszert futtató korai generációhoz tartozik, és célja, hogy az Android és az iOS által támasztott versenyben külön élményt nyújtson. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, a készülék kialakítása és funkciókészlete bepillantást enged a 2010-es évek eleji okostelefonok fejlődésébe.
Tervezés és kivitelezés
A HTC 7 Pro formavilága egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzetet tartalmaz, amely fizikai gépelési lehetőséget kínál, ami jelentős előny a tapintható billentyűket előnyben részesítő felhasználók számára. Ez a választás a telefon vastagságát 15,5 mm-re növeli, súlya pedig kissé borsos 185 gramm. Egy olyan telefont tartani, amely az érintőképernyő és a fizikai billentyűzet egyensúlyát egyaránt egyensúlyban tartja, manapság szokatlan, de tükrözi azt a szándékot, hogy a készülék a hatékony szövegbevitelt a képernyő hasznosságának veszélyeztetése nélkül igénylő power felhasználókat szolgálja ki. A telefon mini-SIM-et használ, igazodva az akkori szabványokhoz.
Megjelenítés
A kijelző egy 3,6 hüvelykes TFT érintőképernyő, amelynek felbontása 480 x 800 képpont, a pixelsűrűség pedig körülbelül 259 képpont hüvelykenként. Ez a képernyőfelbontás és -méret ugyan nem úttörő, de a korszakban meglehetősen szabványosnak számított, így a webböngészés és a multimédia-fogyasztás meglehetősen élvezetes volt. A képernyő-test arány azonban az alacsonyabb oldalon van, körülbelül 53,2%, ami nagyrészt a fizikai billentyűzethez szükséges kompromisszumnak köszönhető.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a HTC 7 Pro teljesítményéről egy Qualcomm QSD8250 Snapdragon S1 lapkakészlet gondoskodik, 1,0 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 200 GPU-val, 576 MB RAM-mal párosítva. Ez a konfiguráció 2011-es mércével mérve mérsékelt kapacitást tükröz a multitasking és alkalmazáskezelés terén. A készülék a Microsoft Windows Phone 7 operációs rendszerrel működik, amely egy sima operációs rendszer, amely egyedi csempés felületéről és a Microsoft szolgáltatásainak mély integrációjáról ismert, mint például a Bing Maps és a Microsoft Office teljes integrációja.
Ad
Tárolás
A készülék 8 GB belső tárhelyet kínál, memóriakártya-nyílásra nincs lehetőség. Ez a korlátozás valószínűleg korlátozza a tárolható alkalmazások és multimédiás fájlok számát, ami kihívást jelent a bővíthető tárhelyet kínáló kortárs eszközökhöz képest.
Kamera
A fényképezés terén a HTC 7 Pro egyetlen 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt kamerát kínál. A 720p@25fps sebességű videofelvételek rögzítésére alkalmas kamera megfelel az alapvető igényeknek, de nem rendelkezik a modernebb okostelefonoknál látott sokoldalúsággal és minőséggel. Az előlapi szelfikamera hiánya szintén korlátozza a funkcionalitását a mai szelfiorientált világban.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A HTC 7 Pro a korához képest átfogó csatlakozási lehetőségeket kínál, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 és a microUSB 2.0 szabványos funkciókat - mindezek a 2011-es okostelefonok szabványos jellemzői. Emellett GPS-támogatást is tartalmaz A-GPS-szel és Bing Maps-szel, ami meglehetősen megbízható navigációt tesz lehetővé. A szórakozás érdekében támogatja a sztereó FM-rádiót RDS-szel, és szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik az audiocsatlakozáshoz.
Az akkumulátor élettartama
A HTC 7 Pro 1230 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral ellátott készülék készenléti ideje 2G-n akár 275 óra, 3G-n pedig akár 255 óra is lehet, a beszélgetési idő pedig megközelíti a 4 órát 2G-n, 3G-n pedig a 4 órát és 16 percet. Bár ezek a számok megfelelő akkumulátorteljesítményt jeleznek, az okostelefon energiaigénye meghaladhatja a kapacitást, különösen intenzív használat esetén.
Összegzés
A HTC 7 Pro, amelynek ára a bevezetéskor 190 euró körül van, funkcionális és üzleti okostelefonként pozícionálja magát, amelynek külön vonzereje a fizikai billentyűzet. Mivel azonban nincs bővíthető tárhelye, korlátozottak a kameraképességei, és már nem gyártják, a mai relevanciája elsősorban történelmi jelentőségű, vagy a vintage technológiára fogékony felhasználók számára. A készülék az okostelefonok tervezésének egy kísérleti korszakát mutatja be, és a mai okostelefon-innovációkhoz vezető alapvető lépésekről tanúskodik.
Ad