Ad

Bevezetés
A 2014 nyarán bemutatott Honor 3C 4G az alapvető funkciók és a megfizethetőség kiegyensúlyozott keverékét kínálta, megragadva az okostelefonok kedvelőinek költségvetés-tudatos szegmensét. A Huawei által a Honor márkanév alatt kiadott telefon célja az volt, hogy kielégítő teljesítményt és csatlakozási lehetőségeket biztosítson 4G LTE képességekkel, ami viszonylag újszerű volt a költségvetési készülékek számára abban az időben.
Tervezés és kivitelezés
A Honor 3C 4G kompakt és egyszerű kialakítású, méretei 139,5 x 71,4 x 9,2 mm, súlya pedig 140 gramm. Ezáltal egykezes használatra is kényelmes készülék, amely könnyen elfér a zsebekben, miközben a korszakában méretesnek számító 5 hüvelykes kijelzője is megmarad. A telefon minimalista színválasztékban, fehér vagy fekete színben kapható, és támogatja a 2014-es időszakban megjelent okostelefonoknál megszokott micro-SIM konfigurációt.
Megjelenítés
A készülék 5,0 hüvelykes IPS LCD képernyője 720 x 1280 pixel felbontású, és nagyjából 294 ppi pixelsűrűséget ér el. Az IPS-technológia választása jobb betekintési szögeket és színvisszaadást biztosít a korabeli olcsó telefonokban gyakran használt olcsóbb TN-panelekhez képest. A körülbelül 69,2%-os képernyő-test arány ellenére a telefon megfelelő vizuális élményt nyújt a mindennapi feladatokhoz, például a böngészéshez, a közösségi médiához és a könnyű videofogyasztáshoz.
Teljesítmény és szoftver
A Honor 3C 4G magja a Kirin 910 lapkakészlet, egy szerény 28 nm-es négymagos processzor 1,6 GHz-es órajelen, Cortex-A9 architektúrát használva. A Mali-450MP4 GPU kíséretében a telefon az alapvető játék- és multimédiás feladatokat meglehetősen jól kezeli. A felhasználók két memóriakonfiguráció közül választhattak: 8 GB belső tárhely 1 GB RAM-mal, vagy 16 GB 2 GB RAM-mal. Ez a korszakra jellemző igényeket tekintve ésszerű mozgásteret biztosított a multitaskinghoz és az alkalmazások használatához. Az EMUI 2.3-mal nyúzott Android 4.4.2 KitKat rendszert futtató készülék intuitív felhasználói felületet nyújtott, amely azonban nem rendelkezett a későbbi Android verziók fejlett funkcióival.
Ad
Kamera
A Honor 3C 4G fényképészeti képességei szerények, egy 8 MP-es, LED vakuval felszerelt autofókuszos hátsó kamerával. Videókat 1080p-ben 30fps sebességgel tud rögzíteni, ami a szegmensében dicséretes ajánlat volt. Az előlapon egy 5 MP-es kamera található, amely a korabeli szelfikedvelők számára alkalmas, és jó fényviszonyok mellett megfelelő teljesítményt nyújt.
Az akkumulátor élettartama
A telefont egy cserélhető 2300 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, amely kielégítő használati időt biztosít a tipikus napi tevékenységekhez, bár a nehéz felhasználóknak naponta többször kell tölteniük. A kivehető akkumulátorok kialakítását nagyra értékelték a tartalék akkumulátor cseréjének kényelme miatt, ami megfelel a hosszabb használatra vagy az akkumulátor könnyebb kezelésére irányuló felhasználói igényeknek.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A Honor 3C 4G csatlakoztathatósági csomagja magában foglalja a WLAN-támogatást Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct és hotspot képességekkel, valamint a Bluetooth 4.0-t A2DP-vel a tisztességes vezeték nélküli audio streaminghez. Bár az NFC hiányzik, a készülék támogatja az alapvető GPS funkciókat, az FM rádiót és a csatlakoztathatósághoz szükséges microUSB 2.0 portot, ami a legtöbb alapvető csatlakozási igényt kielégíti. Emellett az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, kiegészítik az elvárt funkciókat.
Összegzés
A körülbelül 200 eurós induló árával a Honor 3C 4G versenyképes volt a költségvetési szegmensben, és a korához képest jó mixet kínált az olyan alapvető dolgokból, mint a 4G LTE támogatás, az ésszerű kijelző, a megfelelő feldolgozási teljesítmény és az elfogadható kamerafunkciók. Bár már nem kapható, a készülék szilárd belépő szintű opcióként szolgált, különösen az okostelefonokra áttérő felhasználók vagy azok számára, akiknek megfizethető másodlagos készülékre volt szükségük.
Ad