Ad
Honor 3C

Bevezetés

A Honor 3C, amelyet a Huawei Honor márkája 2013 decemberében indított útjára, jelentette a belépést a középkategóriás okostelefonok versenyképes szegmensébe. Bár a készüléket már nem gyártják, a maga idejében figyelemre méltó opció volt a költségvetés-tudatos fogyasztók számára, mivel a funkciók és a megfizethetőség kiegyensúlyozott keverékét kínálta.

Tervezés és kivitelezés

A Honor 3C hagyományos, mégis praktikus kialakítással rendelkezik, méretei 139,5 x 71,4 x 9,2 mm-esek. A 140 grammos súlya kényelmes fogást biztosít anélkül, hogy túl könnyűnek vagy túl nehéznek éreznénk. A készülék támogatja a két Micro-SIM kártyát, kiszolgálva ezzel azokat a felhasználókat, akiknek szét kell választaniuk a személyes és a szakmai kapcsolathálózatokat.

Megjelenítés

Az 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelző felbontása 720 x 1280 pixel, ami körülbelül 294 PPI-s pixelsűrűséget jelent. A kijelző kellően fényes és tiszta volt, és jól megfelelt az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a böngészés, az olvasás és a videónézés. A körülbelül 69,2%-os képernyő-test arány jellemző volt a korabeli készülékekre, így elfogadható megjelenítési élményt nyújtott.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Honor 3C egy Mediatek MT6582 lapkakészletet használ, négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Mali-400MP2 GPU-val. Ez a kombináció az alapvető okostelefonos feladatokat könnyedén kezelte, bár az igényesebb alkalmazások és a többfeladatos működés során nehézségekbe ütközhet. A 2 GB RAM-mal és az EMUI Lite 2 mellett az Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel a telefon felhasználóbarát kezelőfelületet kívánt nyújtani, bár nem rendelkezett az újabb Android-verziókban látott fejlett funkciókkal.


    Ad

Kamera

A Honor 3C egy 8 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik f/2.0 rekeszértékkel, amely biztosítja, hogy tisztességes fotókat készít, különösen jól megvilágított környezetben. Az autofókusz és a LED vaku segít ebben a törekvésben. Videófelvételhez a készülék 1080p-t kínál 30fps sebességgel, ami akkoriban teljesen elegendő volt az egyszerű videófelvételi igényekhez. Az 5 MP-es előlapi kamera f/2,4-es rekeszértékkel támogatta a széles látószögű szelfiket és a tisztességes videohívásokat, ami növeli a készülék vonzerejét a közösségi média szerelmeseinek.

Csatlakoztathatóság és extrák

A csatlakoztathatóság terén a Honor 3C támogatja a Wi-Fi b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS-t, de hiányzik belőle az NFC képesség, ami a korszak középkategóriás készülékeinél gyakori hiányosság volt. Az FM-rádió további szórakozási lehetőséget kínál, míg a microUSB 2.0 port támogatja a töltést és az adatátvitelt. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó jelenléte előny a hagyományos vezetékes fejhallgatót kedvelő felhasználók számára.

Tárolás és akkumulátor

A 8 GB belső tárhely és a microSDHC-kártyák támogatása révén a felhasználók bővíthetik a tárhelyet az alkalmazások, a média és egyéb alkalmazások számára. A 2300 mAh-s, cserélhető Li-Po akkumulátor a hardveres specifikációkhoz képest ésszerű üzemidőt biztosított, és mérsékelt körülmények között gyakran egy egész napos használatot biztosított.

Elérhetőség és ár

A Honor 3C klasszikus fehér és fekete színben volt kapható, és körülbelül 140 EUR-ért került kiskereskedelmi forgalomba, ami a megjelenésekor versenyképes ár volt, így vonzóvá tette a megbízható okostelefon-élményt kereső, pénztárcabarát fogyasztók számára.

Összegzés

Bár a Honor 3C-t már nem gyártják, továbbra is a fejlődő okostelefon-piac igényeinek bizonyítéka. A maga idejében tisztességes specifikációkat kínált, kiegyensúlyozva a teljesítményt, a dizájnt és a funkcionalitást. Bár hiányzott belőle néhány modern funkció, megfizethetősége és hozzáértő hardvere sok felhasználó számára tette szilárd választássá aktív évei alatt.


    Ad