Ad

Bevezetés
A 2013 augusztusában bejelentett és kiadott Honor 3 a Huawei megközelítését képviseli a teljesítményt, tartósságot és megfizethetőséget egyensúlyban tartó, teljes körű okostelefon-élmény nyújtására. Megszűnése ellenére ez a készülék is kivette a részét a népszerűségből meggyőző funkciói és robusztus felépítése miatt, különösen a megjelenési időszakához képest. Ebben az áttekintésben a készülék kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kamerafunkcióit, csatlakoztathatóságát, akkumulátor-üzemidejét és általános értékét vizsgáljuk meg.
Tervezés és kivitelezés
A Honor 3 a 133 x 67,2 x 9,9 mm-es méretekkel épült, így kényelmesen kézben tartható és használható, jól illeszkedik a kezelhető méretű telefonok kategóriájába. A 138 grammos súlya miatt masszívnak tűnik, de nem túl nehéz a kézben. A készülék egyedülálló tulajdonsága az IP57-es tanúsítvány, amely por- és vízállóságot biztosít 1 méteres mélységig 30 percig, ami a megjelenés idején figyelemre méltó volt egy ilyen árkategóriájú telefon esetében. A Corning Gorilla Glass használata a kijelző védelmére további biztonságot nyújt a leesések és karcolások ellen.
Megjelenítés
A 4,7 hüvelykes IPS LCD kijelzővel a Honor 3 körülbelül 68,1%-os képernyő-test arányt kínál. A 720 x 1280 pixeles felbontás körülbelül 312 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami éles és tiszta képi megjelenítést biztosít. Az IPS technológia használata jó színvisszaadást és betekintési szögeket biztosít, így a médiafogyasztás kellemes élményt nyújt.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Honor 3 a Huawei K3V2E lapkakészletet használja, amely négymagos, 1,5 GHz-es Cortex-A9 processzorral rendelkezik. A 2 GB RAM mellett a telefon viszonylag könnyen kezeli a mindennapi feladatokat és a multitaskingot, bár az igényesebb alkalmazások vagy a legújabb játékok kezelésénél megmutatkozhat a kora. A készülék eredetileg Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel futott, a Huawei EMUI 1.6-os verziója pedig további felület testreszabást kínál. Bár ez a szoftververzió mai mércével mérve elavult, a kiadáskor robusztus környezetet biztosított alapvető funkciókkal.
Ad
Kamera
A Honor 3 egyetlen 13 MP-es fő kamerával van felszerelve, amely támogatja az autofókuszt, és LED vaku és HDR képességek egészítik ki. Képes 1080p videókat készíteni 30fps sebességgel, ami az akkori időkben versenyképes volt. A kamera jó fényviszonyok között jól teljesít, bár gyenge fényviszonyok között küszködhet, ami gyakori korlát a hasonló korabeli készülékeknél. Az előlapi kamera egy alap 1,3 MP-es szenzor, amely 720p videók készítésére képes, alapvető videohívásokhoz és szelfikészítéshez alkalmas, de az újabb telefonokban található fejlesztések nélkül.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A készülék támogatja a GSM és HSPA hálózati technológiákat, így megfelelő csatlakozási lehetőségeket kínál a hang- és adatátvitelhez. A készülék Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi Direct, DLNA és hotspot funkciókkal, valamint Bluetooth 3.0 A2DP és EDR támogatással. A GPS és a GLONASS megbízható helymeghatározási szolgáltatásokat nyújt, de az NFC hiánya korlátozza a mobilfizetési lehetőségeket. Az FM-rádió és az OTG-támogatással ellátott microUSB 2.0 sokoldalúságához hozzájárul.
Az akkumulátor élettartama
A(z) Honor 3 cserélhető 2150 mAh Li-Ion akkumulátorral érkezik. Bár a mai szabványok szerint szerény, mégis tiszteletreméltó teljesítményt nyújt, akár 541 óra készenléti idővel és 13 óra beszélgetési idővel. Ez lehetővé teszi, hogy a felhasználók kényelmesen használhassák a telefont egész nap gyakori újratöltés nélkül, bár az erős igénybevételű felhasználóknak estére még mindig szükségük lehet a feltöltésre.
Összegzés
A Honor 3 egy szilárd okostelefon-kínálat a Huawei-től, amely a maga idejében a funkciók jó keverékét nyújtotta 230 EUR körüli elérhető áron. Tartós, víz- és porállósággal ellátott kialakítása, valamint a tisztességes teljesítmény és a tiszteletreméltó kamerafunkciók kiegyensúlyozott választást jelentettek a megbízhatóságra vágyó fogyasztók számára, anélkül, hogy a bankot megtörnék. Bár már nem gyártják, az okostelefonok tervezésében és technológiájában az évek során bekövetkezett folyamatos fejlődésről tanúskodik. Azok számára, akik hasonló tulajdonságokat keresnek a mai piacon, a hardver, a szoftver és a hálózati technológiák fejlődése miatt ajánlatos lenne a modernebb modellek között keresgélni.
Ad