Ad
Honor 2

Bevezetés

A Honor 2 az okostelefonok piacának kiemelkedő szereplője volt, amikor 2012 végén piacra került, és az ár és a funkcionalitás közötti egyensúlyt kereső felhasználókat célozta meg. Bár mára már megszűnt, csúcspontján jelentős hatást gyakorolt, különösen azzal, hogy versenyképes hardvert nyújtott elfogadható áron. Ebben az áttekintésben a különböző funkciókat és teljesítményt meghatározó szempontokat fogunk megvizsgálni, amelyek meghatározták a felhasználói élményt.

Tervezés és kivitelezés

Ami a kialakítást illeti, a Honor 2 a korszakára eléggé jellemző felépítésű, 134 x 67,5 x 10,5 mm-es méretekkel és 145 grammos súllyal büszkélkedhet. Így viszonylag könnyen kezelhető és kézben tartható, a legtöbb felhasználó számára kényelmesen elfér egy kézben. Az anyagválasztás, bár nem prémium, tartósságot és szilárd érzetet nyújtott. A Micro-SIM-nyílás beépítése akkoriban szabványos volt, ami a nano-SIM-kártyák elterjedése előtti technológiai normákat tükrözte.

Megjelenítés

A telefon 4,5 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik, ami a maga idejében elég tekintélyes volt. A 720 x 1280 pixeles felbontás körülbelül 326 pixel/ inch pixelsűrűséget biztosít, így a kijelző elég éles ahhoz, hogy kényelmesen olvashassunk szöveget és nézhessünk videókat. A színvisszaadás és a betekintési szögek megfelelőek, bár nem érik el a későbbi években érkező prémiumabb kijelzők szintjét.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Honor 2-t a Huawei K3V2 lapkakészlete hajtja, négymagos, 1,4 GHz-es Cortex-A9 CPU-val és Vivante GC4000 GPU-val. A 2 GB RAM-mal párosítva a teljesítmény a megjelenés idején meglehetősen lenyűgöző volt, lehetővé téve a zökkenőmentes működést a legtöbb mindennapi feladat során. A készülék Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel futott, amely még a megjelenési időszakához képest is kissé elavult volt. A platform azonban jól szolgálta a készüléket, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy élvezzék az Android által biztosított funkciókat és alkalmazás-ökoszisztémát.


    Ad

Kamera képességek

A Honor 2 egy 8 megapixeles hátlapi kamerával van felszerelve, amely jól megvilágított körülmények között is képes tisztességes fotókat készíteni. Az autofókusz funkció, valamint a LED vaku és a HDR képességek növelik a kamera sokoldalúságát. A felhasználók 1080p felbontású videót rögzíthettek, ami ebben az árkategóriában figyelemre méltó funkció. Az 1,3 megapixeles előlapi kamera kielégítette az alapvető igényeket, például a videohívásokat és a szelfiket, bár a minőség szerény volt, ahogy az alacsonyabb felbontás miatt várható volt.

Hang és csatlakoztathatóság

A Honor 2 hangminősége tisztességes, amit a sztereó hangszórók és a szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó támogat, ami még a modern időkben is nagyra értékelt funkció. Csatlakozási szempontból a telefon támogatja a Wi-Fi-t, a Bluetooth 3.0-t és a GPS-t a GLONASS-szal együtt a jobb helymeghatározási pontosság érdekében. FM-rádióval is rendelkezik, de hiányzik belőle az NFC-képesség, ami hátrányt jelenthet a mobilfizetés és más NFC-alapú szolgáltatások iránt érdeklődők számára.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető 2230 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálja, amely a maga idejében bőséges teljesítményt nyújt. A felhasználók akár 541 óra készenléti időre és 13 óra körüli beszélgetési időre számíthatnak, így a készülék elég megbízható a legtöbb napi tevékenységhez gyakori töltés nélkül. Az akkumulátor cserélhető jellege azt is lehetővé tette, hogy a készüléket egy tartalék akkumulátorra cseréljék, amit sok felhasználó nagyra értékelt az utazás során és töltési lehetőségek hiányában történő hosszabb használat során.

Összegzés

A Honor 2, amelynek ára megjelenésekor körülbelül 150 EUR volt, robusztus teljesítményével és számos funkciójával óriási értéket kínált. Bár technológiája és szoftvere a mai szabványok szerint elavult, a Honor 2 méltó okostelefonként szolgált, amely a korabeli alkalmi és félig haladó felhasználóknak egyaránt megfelelt. Jól lekerekített képességeivel továbbra is figyelemre méltó említés marad a gazdaságos, mégis alkalmas okostelefonok történetében.


    Ad