Ad

Bevezetés
A 2015 novemberében megjelent BlackBerry Priv merész lépést jelentett a BlackBerry számára, mivel ez volt a vállalat első Android operációs rendszerű okostelefonja. A BlackBerry jellegzetes fizikai QWERTY-billentyűzetét modern okostelefon-funkciókkal ötvöző Priv a felhasználók olyan sokszínű csoportját célozta meg, akik értékelik a robusztus kommunikációs eszközöket és az Android ökoszisztéma széleskörű képességeit. Bár a készüléket már nem gyártják, a funkciók egyedülálló keveréke miatt továbbra is jelentős modell marad.
Tervezés és kivitelezés
A BlackBerry Priv megkülönböztette magát a megkülönböztető design, jellemzi a csúszka forma tényező, amely feltárta a fizikai QWERTY billentyűzet alatt az érintőképernyő. A BlackBerry klasszikus készülékei iránt nosztalgiázók számára a billentyűzet tapintható gépelési élményt nyújtott, amit sok felhasználó előnyben részesített a virtuális billentyűzettel szemben. A 147 x 77,2 x 9,4 mm-es és 192 grammos Priv kissé nehézkes volt, ami nagyrészt a csúszómechanizmusnak és a robusztus felépítésnek volt köszönhető. Az előlap Gorilla Glass 4 üveggel volt ellátva a nagyobb tartósság érdekében, míg a hátlap és a keret műanyagból készült, így a készülék kézben elegáns, mégis masszív érzetet keltett.
Megjelenítés
A BlackBerry Priv 5,4 hüvelykes AMOLED kijelzője 1440 x 2560 képpontos felbontással vizuálisan lenyűgöző élményt nyújtott. A Samsung Edge dizájnjára emlékeztető ívelt szélű képernyő élénk színeket, mély feketéket és kiváló betekintési szögeket biztosított a nagy, körülbelül 540 ppi-s pixelsűrűségnek köszönhetően. A Gorilla Glass 4 használata erős védőréteget biztosított a karcolások és ütések ellen is.
Teljesítmény
A BlackBerry Priv a Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 lapkakészletével készült, amely egy hatmagos CPU-t tartalmaz, amely az energiahatékonyság érdekében 4x1,4 GHz-es Cortex-A53 magokból, a teljesítmény érdekében pedig 2x1,8 GHz-es Cortex-A57 magokból áll. A 3 GB RAM-mal és Adreno 418 GPU-val párosítva a készülék a korához képest viszonylag könnyen kezelte a multitasking és a grafikusan intenzív feladatokat. Bár eredetileg Android 5.1.1 (Lollipop) operációs rendszerrel került forgalomba, a készülék frissíthető volt Android 6.0.1 (Marshmallow) operációs rendszerre, így a felhasználók jobb funkciókhoz és biztonsági fejlesztésekhez jutottak hozzá.
Ad
Kamera
A BlackBerry Priv kamerabeállítása a maga idejében figyelemre méltó volt, egyetlen 18 MP-es fő érzékelővel, f/2.2 rekeszértékkel, PDAF-fel és OIS-sel, amely stabil, kiváló minőségű képeket tett lehetővé. A Schneider-Kreuznach optika és a kettős LED-es kéttónusú vaku is kiemelkedő volt, amelyet a 4K videók 30 kép/mp sebességű rögzítésének képessége egészített ki. A 2 MP-es előlapi kamera, bár szerény volt, elegendő volt a videohívásokhoz és az alapvető szelfikhez, 720p felbontású videót rögzítve.
Az akkumulátor élettartama
A Priv 3410 mAh-s, nem cserélhető Li-Ion akkumulátorral szerelt készülék megbízható teljesítményt nyújt a szokásos használati forgatókönyvek során. A felhasználók akár 24 órányi beszélgetési időre számíthatnak 3G hálózatokon, vagy akár 73 órányi zenelejátszásra. A Quick Charge 2.0 technológia beépítése viszonylag gyors, 18 W-os töltést tett lehetővé, bár a töltési sebesség későbbi fejlődése azóta meghaladta ezt a képességet.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Priv a csatlakozási lehetőségek széles skáláját támogatta, beleértve a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC és GPS GLONASS-szal, bár nem rendelkezett beépített rádióval. A microSDXC foglalat jelenléte lehetővé tette a belső 32 GB-os tárhely bővítését, ami előnyösnek bizonyult azon felhasználók számára, akiknek további tárhelyre volt szükségük az alkalmazások és a média számára. Emellett a készülék számos érzékelőt tartalmazott a fokozott funkcionalitás érdekében, mint például gyorsulásmérő, giroszkóp és Time-of-Flight közelségérzékelő.
Összegzés
Bár a BlackBerry Priv már nem készül, a BlackBerry hagyományos elemeit az Android sokoldalúságával ötvöző egyedi megközelítésének köszönhetően továbbra is kiemelkedő modell marad a BlackBerry sorában. Olyan felhasználóknak kedvezett, akiknek robusztus billentyűzetre volt szükségük anélkül, hogy feláldozták volna a modern okostelefonok előnyeit. Korának ellenére a Priv továbbra is olyan készülék, amely a BlackBerry-rajongókat és a mobiltechnológia történészeit egyaránt érdekli. A rendelkezésre állása idején 270 EUR körüli áron kínált Priv a régi és az új közötti hidat áthidaló úttörő törekvés példája volt.
Ad