Ad

Bevezetés
A Benefon TWIG Discovery 2006 júniusában jelent meg a piacon, és a maga korában egyedülálló belépőként jelent meg. Annak ellenére, hogy egy olyan korszakban jelent meg, amikor a telefontechnológia gyorsan fejlődött, ez a készülék a GPS-funkcióra való különös összpontosításával rést vájt magának. Tekintettel azonban megszűnésére, érdemes megvizsgálni a jellemzőit, hogy megértsük, mi emelte ki a készüléket a többi közül, és milyen területek járulhattak hozzá a rövid élettartamához.
Tervezés és kivitelezés
A Benefon TWIG Discovery kialakítása a 2000-es évek közepén a mobiltelefonok korszakát tükrözi, amelyet a használati forma és a funkciókészletet tükröző jelentős felépítés jellemez. A 116 x 51 x 24 mm-es méretekkel és 128 grammos tömeggel kényelmesen elfér a kézben, bár a modern szabványoknál kissé terjedelmesebb. A telefon mini-SIM-et használ, és fekete színbe van burkolva, minimalista stílust sugározva robosztus érzéssel, ami a kültéri használatra való összpontosítás miatt elengedhetetlen volt.
Kijelző és interfész
A készülék 2,0 hüvelykes, 176 x 220 pixel felbontású TFT-kijelzővel rendelkezik. Bár a mai mércével mérve szerény, 256K-s színpalettája a kornak megfelelő láthatóságot biztosított. A ~21,3%-os képernyő-test arány, amely a kategóriájában jellemző a telefonokra, elegendő képernyőfelületet biztosított az alapvető műveletekhez anélkül, hogy túlterhelné a felhasználókat, igazodva a funkcionális célhoz.
Hálózat és csatlakoztathatóság
A Benefon TWIG Discovery mind a normál, mind az amerikai változatban támogatja a GSM-hálózatokat, több sávot lefedve, beleértve a GSM 900 / 1800 / 1900 és a GSM 850 / 1800 / 1900 sávokat. Elősegíti a GPRS Class 10 használatát, de nem támogatja az EDGE-t. Figyelemre méltó, hogy Bluetooth-kapcsolatot kínál, amely a saját USB-porttal együtt lehetővé teszi az alapvető adatátvitelt és a más eszközökhöz való csatlakozást. A WLAN és a rádió hiánya azonban korlátozó tényező lehetett azon felhasználók számára, akik erőteljesebb multimédiás és csatlakozási lehetőségeket vártak.
Ad
Navigáció és helymeghatározás
A Benefon TWIG Discovery kiemelkedő jellemzője a GPS beépítése. 2006-ban viszonylag újszerűnek számított, hogy egy mobiltelefonba integrált személyes navigációs rendszerrel rendelkezzenek, ami a készüléket a GPS-szel felszerelt telefonok szegmensének korai szereplőjévé tette. Ez a funkció olyan felhasználóknak szólt, akik nagyra értékelték a navigációt, különösen kültéri vagy utazási célokra, és a mobil navigáció hiánypótló termékének számított, mielőtt a térképalkalmazásokkal ellátott okostelefonok mindenütt elterjedtek volna.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy cserélhető Li-Ion 1000 mAh kapacitású akkumulátor táplálja, ami a maga korában szabványos volt. Tekintettel arra, hogy a készüléket elsősorban hívásokra, SMS-ekre és navigációra használják, az akkumulátor kapacitása elegendő lett volna az alapvető napi használathoz. A cserélhető akkumulátor megfelel a korszak tervezési filozófiájának, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy szükség esetén kényelmesen cserélhessék az akkumulátorokat.
Multimédia és további funkciók
A Benefon TWIG Discovery multimédiás képességei jelentősen korlátozottak. A készülék nem támogatja a kamerákat, nincs hangszórója, és nem rendelkezik 3,5 mm-es audiocsatlakozóval. A riasztási típusok rezgésből és polifonikus csengőhangokból állnak. Támogatja az alapvető kommunikációs funkciókat, mint például az SMS, MMS és e-mail, amelyekhez WAP 2.0/xHTML böngészőn keresztül lehet hozzáférni. A felhasználók öt előre betöltött játékot kapnak. A Java-támogatás hiánya azonban korlátozott lehetőségeket jelent a funkcionalitás további alkalmazásokkal vagy játékokkal való bővítésére, ami még akkoriban is kissé korlátozó volt.
Összegzés
A Benefon TWIG Discovery elsősorban a GPS-technológia mobiltelefonokba történő korai bevezetésével tűnik ki, ami különösen a speciális navigációs igényekkel rendelkezők számára vonzó. Korlátozott multimédiás képességei, korlátozott csatlakozási lehetőségei és a modern okostelefon-funkciók hiánya azonban hozzájárult rövid piaci jelenlétéhez. Bár a mindent egyben készüléket kereső műszaki rajongók számára talán nem volt megfelelő, a korabeli navigáció iránt érdeklődő egyének számára olyan speciális funkciókat kínált, amelyek kortársainál nem voltak széles körben elérhetők.
Ad