Ad

Áttekintés
A Benefon Track úttörő mobiltelefon volt, amikor 2000-ben piacra dobták. Abban az időben, amikor a mobiltelefonokat elsősorban egyszerű kommunikációra használták, a Benefon Track azzal tűnt ki, hogy GPS nyomkövető képességeket is tartalmazott, így a természetjárók és a profik számára egyaránt kötelező eszközzé vált. Annak ellenére, hogy a telefon a maga korának terméke volt, értékes funkciókat tartalmazott, amelyek célja az volt, hogy többet nyújtsanak a hangkommunikációnál és az üzeneteknél.
Tervezés és kivitelezés
Fizikailag a Benefon Track egy meglehetősen masszív eszköz, különösen a mai szabványokat figyelembe véve. A 129 x 49 x 23 mm-es méretei és 149 grammos súlya jelentős érzetet kelt. Ebben a burkolatban egy sor technológia található, köztük a GPS, ami a korabeli telefonoknál meglehetősen egyedülálló volt. A telefon Mini-SIM kártyát használ, és monokróm kijelzője 5 sornyi szöveg megjelenítésére alkalmas, ami a korban szabványosnak számított. A képernyő elektrolumineszcens megvilágítása, bár kezdetleges volt, gyenge fényviszonyok között is megfelelő láthatóságot biztosított.
Hálózat és csatlakoztathatóság
A hálózati képességek tekintetében a Benefon Track a GSM 900/1800 sávokon működik. Nem rendelkezik azonban GPRS- és EDGE-támogatással, ami korlátozza az SMS-üzeneteken túli adatkezelési képességét. A csatlakoztathatóság minimális; nincs támogatás az olyan modern vezeték nélküli kapcsolatokhoz, mint a Bluetooth vagy a WLAN. Rendelkezik azonban infravörös porttal, amely lehetővé tette a kompatibilis eszközökhöz való csatlakozást - ez annak idején hasznos funkció volt a névjegyek vagy csengőhangok átviteléhez.
Ad
Memória és jellemzők
A telefon belső memóriája korlátozott, legfeljebb 255 névjegyet és 15 tárcsázott, 10 fogadott és 10 nem fogadott hívás legutóbbi hívásnaplóját tárolja. Ez a memóriát tekintve a korszak technológiai korlátait figyelembe véve jól kezelt megközelítés volt. A készülék nem támogatja a memóriabővítést külső kártyahelyen keresztül, ami korlátot jelent a több adat tárolásához szokott felhasználók számára.
A telefon zenei és hangképességei meglehetősen korlátozottak. Hiányzik belőle a hangszóró vagy a 3,5 mm-es csatlakozó, ami azt jelentette, hogy a készüléken keresztül történő személyes zenehallgatás nem volt opció. Támogatja azonban a rezgést és a letölthető, személyre szabható monofonikus csengőhangokat, ezzel kiszolgálva azokat a felhasználókat, akik értékelték a testreszabhatóságot a készülékeikben.
GPS és különleges funkciók
A GPS-képesség vitathatatlanul a Benefon Track legjelentősebb jellemzője. Abban az időben, amikor az önálló GPS-eszközök népszerűek voltak, ennek a funkciónak a közvetlenül a telefonba történő integrálása egyedülálló értéket biztosított. Ez a funkció különösen vonzó volt a szabadtéri sportok szerelmesei és a megbízható földrajzi helymeghatározási szolgáltatásokat igénylő szakemberek számára.
Az olyan alapvető kiegészítő funkciók, mint az óra és az ébresztő, a korszak mobiltelefonjainak alapfelszereltségét képezték, és a Benefon Trackben is megtalálhatóak. Egyéb korlátai ellenére a három egyszerű játék beillesztése egy kis szórakozást nyújtott. Bár a Java-támogatás és az internetböngészés hiányzott, a többi lényeges területre való összpontosítás a készüléket praktikussá tette a célközönség számára.
Az akkumulátor élettartama
A telefon eredetileg egy cserélhető Li-Ion 700 mAh kapacitású akkumulátort támogatott, amely 140 óra készenléti időt és 7 óra beszélgetési időt biztosított. Az opcionális frissítés 1200 mAh-s akkumulátorral 240 órányi készenléti időre és figyelemre méltó 10 óra beszélgetési időre növelte ezt a teljesítményt. Ez az akkumulátor-üzemidő dicséretesen hatékony volt, részben a monokróm kijelző alacsonyabb energiaigényének és a korlátozott feldolgozási követelményeknek köszönhetően, ami biztosította, hogy a készülék gyakori újratöltés nélkül is hatékonyan támogassa a GPS-funkciókat.
Összegzés
Lehet, hogy a Benefon Track egy megszűnt relikvia a múltból, de jelentős helyet foglal el a mobileszközök fejlődésében. Bár a modern kényelem, például a vezeték nélküli kapcsolat és a multimédiás funkciók hiányoznak belőle, beépített GPS-szel ellátott kommunikációs eszközként ragyog. Ez a készülék nyitotta meg az utat a navigációs szolgáltatások és a mobiltechnológia egyesítése előtt, amely koncepció ma már gyakorlatilag minden mobilkészülékben alapfelszereltségnek számít. A maga idejében a hordozhatóság és a funkcionalitás érdekes keverékét kínálta azoknak a felhasználóknak, akik a navigációs képességeket a multimédiás csengők és sípok fölé helyezték.
Ad