Ad
Asus Zenfone Zoom ZX551ML

Tervezés és kivitelezés

A Zenfone Zoom ZX551ML méretei 158,9 x 78,8 x 12 mm, súlya pedig meglehetősen súlyos 185 gramm. Kialakítása tükrözi egyedi funkciókészletét, a hátlapon kiemelkedik a kör alakú kameraház, amely kissé kiáll, de optikai zoom képességéről tanúskodik. A telefon felépítése, bár nehezebb, mint egy tipikus okostelefoné, robusztusnak és szilárdnak tűnik a kézben. Micro-SIM foglalattal rendelkezik, ami a megjelenéskor alapfelszereltség volt.

Megjelenítés

A telefon 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 1080 x 1920 pixel felbontású, ami éles 401 ppi pixelsűrűséget eredményez. A képernyő-test arány körülbelül 66,6%, ami a modern szabványok szerint nem a legoptimálisabb, de tiszta és élénk képi megjelenítést biztosít. A kijelzőt Corning Gorilla Glass 4 üveg védi, ami jó karc- és ütésállóságot biztosít.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Zenfone Zoom egy Intel Atom Z3590 lapkakészletet használ, amelyhez egy négymagos, 2,5 GHz-es CPU és egy PowerVR G6430 GPU párosul. Ezek a specifikációk a korához képest szilárd teljesítményt nyújtottak, könnyedén kezelve a mindennapi feladatokat és támogatva a korszak Android készülékéhez képest figyelemre méltó játékélményt. Eredetileg Android 5.0 Lollipop operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető Android 6.0 Marshmallow-ra, az Asus ZenUI-jával, amely némi testreszabhatóságot és egyedi funkciókat ad az Android-élményhez.

Tárolás és memória

A Zenfone Zoom három tárolási konfigurációt kínált: Mindegyikhez 4 GB RAM párosult, így a megjelenési időszakban versenyképes maradt. Ezenkívül tartalmaz egy microSDXC kártyahelyet, amely lehetővé teszi a bővíthető tárhelyet, ami mindig üdvözlendő funkció a felhasználók számára, akik több médiát és alkalmazást szeretnének tárolni.


    Ad

Kamera rendszer

Ami a Zenfone Zoomot megkülönböztette társaitól, az a kamerarendszer volt. A fő kamera 13 MP-es objektívvel rendelkezik, f/2,7-4,8-as rekeszérték-tartományban, és egy periszkópos teleobjektívvel, amely 3x-os optikai zoom képességet biztosít. Az olyan funkciók, mint az optikai képstabilizátor (OIS), a lézeres autofókusz és a két LED-es kéttónusú vaku hozzájárulnak a korát megelőző kameraélményhez, különösen a fotózás iránt érdeklődő felhasználók számára. Bár a kamera teljesítménye 1080p videofelvételre korlátozódott, jó megvilágításban lenyűgöző volt. A szelfikamera 5 MP-es érzékelővel és f/2,0 rekeszértékkel rendelkezik, ami alkalmi szelfikészítéshez és videohívásokhoz megfelelő.

Hang és csatlakoztathatóság

A telefon hangszórót tartalmaz, és megtartja a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, amit sok felhasználó nagyra értékel. A csatlakoztathatóság terén a telefon számos lehetőséget támogat, többek között Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS, GLONASS és BDS, bár rádió nincs benne. Rendelkezik egy microUSB 2.0 porttal OTG képességekkel, ami lehetővé teszi a külső eszközcsatlakozást.

Akkumulátor és töltés

A(z) Asus Zenfone Zoom 3000 mAh nem cserélhető Li-Po akkumulátorral rendelkezik. Míg a mérsékelt napi használathoz bőségesen elegendő, a nehéz felhasználók a hardveres igényeket tekintve gyorsabban lemerülhetnek. Támogatja a 18 W-os gyorstöltést, amely a hirdetések szerint 40 perc alatt 60%-ra tölti az akkumulátort, ami ésszerű sebesség a nap folyamán történő gyors feltöltéshez.

Összegzés

Az Asus Zenfone Zoom ZX551ML induláskor 250 EUR körüli áron kínált a fényképezésre és a teljesítményre összpontosító funkciók érdekes keverékét. Különleges optikai zoom képessége kiemelkedő volt a rajongók számára, akik a digitális zoom tipikus korlátain túl a mobilfotózást is meg akarták ismerni. Bár a kamerára összpontosító kialakítása miatt súly- és tömegproblémák gyötörték, továbbra is figyelemre méltó újítás az okostelefon-piac fejlődési útján. Mivel megszűnt, továbbra is értékes bizonyítéka az Asus ambícióinak és képességeinek a tervezés és a technológiai integráció terén a hiánypótló piacok számára.


    Ad