Ad

Bevezetés
Az Asus Zenfone C ZC451CG 2015 elején jelent meg, és egy kedvező árú okostelefon élményt kínált. Ez a készülék, bár mára már megszűnt, a maga idejében alapvető okostelefon-funkciókat biztosított a megbízható hardver- és szoftverfunkciók kombinációjával. Merüljünk el mélyebben azokban a különböző szempontokban, amelyek ezt a telefont meghatározták.
Tervezés és kivitelezés
A Zenfone C praktikus kialakítást mutatott 136,5 x 67 x 10,9 mm-es méretekkel és 150 grammos tömeggel. A felépítés egy műanyag keretbe és hátlapba burkolt üveg előlapból állt, ami a korabeli olcsó telefonokra jellemző volt. A telefont úgy tervezték, hogy könnyen, kényelmes fogással lehessen kezelni, és három színválasztékban kapható volt: Szénfekete, gyöngyházfehér és cseresznyepiros. A kettős SIM-funkciót a Micro-SIM-helyeken keresztül támogatták, így kényelmesen lehetett két számot kezelni egy készüléken.
Megjelenítés
A 4,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkező Zenfone C 480 x 854 képpontos felbontással és 16:9-es képaránnyal várja a felhasználókat, ami 218 ppi átlagos pixelsűrűséget eredményez. Bár a körülbelül 61,0%-os képernyő-test arány kissé vastag kereteket jelentett, a telefon piaci szegmensében ez teljesen szabványos volt. A kijelzőt oleofób bevonat védte, amely alapvető ellenállást biztosított az ujjlenyomatokkal és a foltokkal szemben.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Zenfone C Android 4.4.2 KitKat operációs rendszerrel futott, és egy Intel Atom Z2520 lapkakészlet hajtotta, amely kétmagos, 1,2 GHz-es processzorral rendelkezik. A grafikát a PowerVR SGX544MP2 GPU kezelte, így az alapvető multimédiás feladatokra és könnyű játékra is alkalmas volt. Az 1 GB RAM-mal a multitasking megvalósítható volt, bár korlátozottan, míg a 8 GB-os belső tárhely, amely egy külön microSD-nyíláson keresztül bővíthető, az alapvető alkalmazás- és médiatárolási igényeket elégítette ki.
Ad
Kamera
A készüléket egyetlen 5 megapixeles hátlapi kamerával szerelték fel, f/2.0 rekeszértékkel és autofókusz képességgel, amelyet LED vaku egészít ki a jobb gyenge fényviszonyok érdekében. Támogatta az 1080p@30fps sebességű videofelvételt, ami a kategóriájához képest tisztességes volt. A szelfikamera egy egyszerű VGA objektív volt f/2,8-as rekeszértékkel, amely inkább videohívásokhoz, mintsem jó minőségű önarcképekhez volt alkalmas.
Hang és kommunikáció
A Zenfone C standard kommunikációs funkciókat tartalmazott Wi-Fi 802.11 b/g/n képességekkel, Bluetooth 4.0 A2DP-vel és EDR-rel, valamint GPS-t GLONASS-támogatással a navigációhoz. Az NFC hiánya feltűnő volt, de az FM rádió és az USB on-the-go (OTG) beépítése a microUSB 2.0 porton keresztül növelte a készülék gyakorlati hasznosságát. Az audio igényeket egy hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó szolgálta ki, a hagyományos preferenciáknak megfelelően.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető Li-Ion 2100 mAh-s akkumulátorral rendelkező Zenfone C lehetővé tette a felhasználó által cserélhető opciókat, ami rugalmasságot biztosított, különösen azon felhasználók számára, akik a töltés helyett inkább az extra akkumulátorok hordozására támaszkodhatnak. A kapacitás jellemző volt, úgy tervezték, hogy kielégítő napi használatot biztosítson erős lemerülés nélkül.
Összegzés
Az Asus Zenfone C 90 EUR körüli áron megfizethető opcióként lett pozícionálva azok számára, akik alapvető okostelefon funkciókat keresnek a dual SIM támogatás kényelmével. Az alapvető kommunikációs, multimédiás és mindennapi feladatok kiszolgálása szerény hatékonysággal sikerült. Míg a teljesítmény és a kameraképesség megfelelő volt a maga korában, a mai felhasználók ezeket a funkciókat kissé elavultnak találják. Mindazonáltal működési időszakában ésszerű egyensúlyt mutatott az ár és a funkcionalitás között.
Ad