Ad
Asus Zenfone 5 Lite A502CG (2014)

Bevezetés

A 2014 novemberében megjelent Asus Zenfone 5 Lite A502CG a 2010-es évek eleji középkategóriás okostelefon-technológia pillanatképét képviseli. A készüléket ésszerűen megfizethető opcióként pozícionálták, amely az alapvető okostelefon-képességek nyújtására összpontosít, így ideális választás volt azon felhasználók számára, akik akkoriban szilárd teljesítményt kerestek prémium árképzés nélkül. Megszűnése ellenére továbbra is figyelemre méltó opció marad, amikor a mobiltechnológia fejlődését vizsgáljuk a költségvetési szegmensben.

Tervezés és kivitelezés

Az Asus Zenfone 5 Lite A502CG egy szerény, de funkcionális dizájnt mutat, amely a korszakában az okostelefonokra jellemző. A 148,2 x 72,8 x 10,8 mm-es méretekkel és 160 grammos tömeggel kényelmesen kézben tartható. A készülék kettős SIM-kártya funkciója, amely támogatja a Micro-SIM kártyákat kettős készenléti módban, különösen vonzó azon felhasználók számára, akik a személyes és a munkahelyi kapcsolattartási számokat egyetlen készüléken szeretnék kombinálni. Az A502CG három színváltozatban kapható: Ez a szín egy csipetnyi személyiséget kölcsönöz az egyébként egyszerű esztétikának.

Megjelenítés

Az 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkező Zenfone 5 Lite 540 x 960 képpont felbontású képet biztosít. Bár ez körülbelül 220 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami a mai szabványok szerint szerény, de a kornak megfelelő volt. A körülbelül 63,9%-os képernyő-test arány jellemző a kategóriájára, így tisztességesen magával ragadó látványt nyújt. A kijelzőt oleofób bevonat védi, amely segít csökkenteni a foltokat és fenntartani a tisztaságot.

Teljesítmény és szoftver

A készüléket az Intel Atom Z2520 lapkakészlet hajtja, amely egy kétmagos, 1,2 GHz-es processzorral és egy PowerVR SGX544MP2 GPU-val párosul. Ez a felállás, 1 GB RAM-mal kombinálva, az alapvető feladatok és a mérsékelt multitasking viszonylag könnyű kezelésére volt kihegyezve. Az Android 4.4.2 KitKat rendszert futtató telefon az akkori szabványnak megfelelő felhasználói élményt nyújt, bár nem képes az igényesebb modern alkalmazások zökkenőmentes futtatására.


    Ad

Kamera

A Zenfone 5 Lite fényképezését egy 8 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamera segíti. Míg ez a beállítás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy jó fényviszonyok között tisztességes képeket készítsenek, a kamera gyenge fényviszonyok között küszködik. A videofelvétel 720p felbontásban 30fps sebességgel lehetséges. Az előlapon a VGA szelfikamera meglehetősen egyszerű, és csak alkalmi videohívásokhoz és alacsony felbontású szelfikhez elegendő.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Zenfone 5 Lite csatlakozási lehetőségei közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot képességekkel, a Bluetooth 4.0 és a GPS a GLONASS-szal együtt a megbízható helymeghatározási szolgáltatásokhoz. A hagyományos rádióadásokat szívesen hallgató felhasználók számára FM-rádió funkció áll rendelkezésre. Az NFC hiánya hátrányt jelenthet az érintés nélküli fizetés iránt érdeklődő felhasználók számára, bár az OTG-támogatással ellátott microUSB 2.0 port sokoldalúságot biztosít az adatátvitelhez és a perifériák csatlakoztatásához.

Akkumulátor

A nem cserélhető Li-Po 2500 mAh akkumulátorral felszerelt Zenfone 5 Lite akár 21 óra és 40 perc beszélgetési időt is képes fenntartani 3G hálózatokon, ami tekintélyes akkumulátor-üzemidőt jelent. Készenléti ideje 3G-kapcsolaton 424 órára nyúlik, megfelelő egyensúlyt mutatva az energia és a hosszú élettartam között, amely igazodik a korabeli átlagos felhasználók igényeihez.

Összegzés

Az Asus Zenfone 5 Lite A502CG a megjelenéskor 100 EUR körüli árával különösen vonzó volt a pénztárcabarát fogyasztók számára, akik egy egyszerű, a mindennapi feladatok elvégzésére alkalmas okostelefont kerestek. Korlátjai - például az alapszintű előlapi kamera, az NFC hiánya és az elavult operációs rendszer - ellenére a telefon a maga időszakában kompetens belépő szintű készülékként szolgált. Egy olyan korszakot tükröz, amikor a mobiltechnológia egyre szélesebb közönség számára tette elérhetővé a fejlett funkciókat, és alapvetően meghatározta a későbbi piaci fejlesztések mércéjét.


    Ad