Ad
Asus Zenfone 5 A500KL (2014)

Áttekintés

A 2014 közepén piacra dobott Asus Zenfone 5 A500KL középkategóriás okostelefonként lett pozicionálva a gyors technológiai fejlődés idején. Annak ellenére, hogy mostanra már megszűnt, nyomot hagyott a megfizethetőség és a képes funkciók keverékével. A Zenfone 5-öt úgy tervezték, hogy széles közönséget szólítson meg, és több élénk színben, többek között szénfekete, gyöngyházfehér és cseresznyepiros színben kínálták, így egyszerre volt stílusos és funkcionális.

Tervezés és építés

A Zenfone 5 A500KL formatervezése a korszakára jellemző egyszerűség és elegancia keverékét ragadja meg. A 148,2 x 72,8 x 10,3 mm-es méretekkel és 145 grammos tömeggel meglehetősen könnyű volt, és kényelmesen feküdt a kézben. A Corning Gorilla Glass 3 védőüveg használata figyelemre méltó volt, amely ellenálló képességet biztosít a karcolásokkal és kisebb esésekkel szemben. Az egy- vagy két Micro-SIM funkció választási lehetősége további rugalmasságot biztosított a több számot igénylő felhasználók számára.

Megjelenítés

Az 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkező Zenfone 5 720 x 1280 pixeles felbontásával éles és élénk képi megjelenítést biztosít. Bár a képernyő-test arány 63,9% körüli volt, ami a mai szabványok szerint szerénynek számít, kielégítő megjelenítési élményt nyújtott a körülbelül 294 ppi-s pixelsűrűséggel. Ez megfelelő volt az olyan tipikus feladatokhoz, mint a böngészés és a médiafogyasztás.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a készülék Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 chipsetet használ, amelyet egy négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 CPU és Adreno 305 GPU támogat. Ez a beállítás jól megfelelt a mindennapi tevékenységekhez, de az igényesebb alkalmazások és játékok esetében nehézségekbe ütközött, ami tükrözi a 2014-es középkategóriás készülék pozicionálását. A kezdetben Android 4.4.2 KitKat rendszerrel szállított készüléket Android 5.0.2 Lollipopra lehetett frissíteni, ami javította a használhatóságát.


    Ad

Memória és tárolás

A Zenfone 5 többféle tárolókonfigurációban érkezett: RAM-mal, 16 GB 1 GB RAM-mal és egy erősebb 32 GB-os változatban, 2 GB RAM-mal. Ez a rugalmasság a különböző felhasználói igényeknek felelt meg, és a microSDXC kártyahely beépítése további tárhelyet tett lehetővé, elismerve az alkalmazások és a média által vezérelt, egyre növekvő helyigényt.

Kamera

A fényképezés terén a telefon egyetlen 8 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, f/2.0 rekeszértékkel és autofókuszos képességekkel. A LED vaku és a panoráma mód támogatásával kielégítő képeket készített, különösen jó fényviszonyok mellett. A videofelvétel 1080p felbontásban, 30 kép/mp sebességgel volt lehetséges. Az előlapi 2 MP-es kamera alapszintű volt, elsősorban videohívásokra és alkalmi szelfikészítésre alkalmas, f/2,4-es rekeszértékével korlátozott.

Csatlakoztathatóság és hang

A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS GLONASS-szal, így a felhasználók a különböző hálózatokon is kapcsolatban maradhattak. A készülékből hiányzott az NFC, de FM-rádiót kínált, ami akkoriban népszerű funkció volt. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó szabványos volt, de a kényelem miatt továbbra is értékes funkció.

Az akkumulátor élettartama

A(z) Zenfone 5 készüléket egy 2110 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Po akkumulátorral látták el. Bár a modern szabványokhoz képest nem volt túl nagy, ésszerű teljesítményt nyújtott, akár 395 óra készenléti idővel és körülbelül 20 óra beszélgetési idővel 3G-n. Ezzel a készülék a kortársai között a mindennapi használatban tisztességes pozíciót foglalt el.

Összegzés

Összefoglalva, az Asus Zenfone 5 A500KL a maga idejében egy képes és jól felszerelt okostelefon volt, amely alapvető funkciók keverékét kínálta versenyképes, körülbelül 210 eurós áron. Stílusos kialakítása, valamint a tisztességes teljesítmény és az elfogadható akkumulátor-üzemidő miatt 2014-ben népszerű választás volt a középkategóriás okostelefonok között. Bár nem rendelkezik a modern készülékek élvonalbeli specifikációival, továbbra is figyelemre méltó fejezete a mobiltelefonok evolúciójának, amelyet az ár és a funkcionalitás közötti egyensúlya miatt értékelnek.


    Ad