Ad

Bevezetés
A 2014-ben megjelent Asus Zenfone 5 A500CG a maga idejében vonzó tulajdonságkeveréket kínált kedvező áron. A januárban bejelentett és áprilisra elérhetővé tett telefon mára már nem kapható, de még mindig figyelemre méltó példája az Asus teljesítmény, dizájn és megfizethetőség egyensúlyának megteremtésére irányuló megközelítésének.
Tervezés és kivitelezés
A Zenfone 5 A500CG a korszakára jellemző dizájnnal rendelkezik, méretei 148,2 x 72,8 x 10,3 mm, súlya pedig 145 gramm. Műanyag hátlapja és vázszerkezete ellenére az előlapra Corning Gorilla Glass 3 üveget integrál, amely tartósságot biztosít a karcolások és esések ellen. Az olyan színek, mint a Charcoal Black, Pearl White, Cherry Red, Champagne Gold és Twilight Purple színválaszték egy kis személyre szabhatóságot adott a felhasználóknak. A telefon támogatja a kettős SIM-funkciót a kettős készenléti funkcióval, kiszolgálva azokat a felhasználókat, akiknek külön vonalakra van szükségük a munkahelyi és a személyes használathoz.
Megjelenítés
A Zenfone 5 középpontjában egy 5,0 hüvelyk képátlójú IPS LCD kijelző áll, amely 2014-ben az okostelefonoknál megszokott méret volt. Bár a körülbelül 63,9%-os képernyő-test arány a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, a 720 x 1280 pixeles felbontás tisztességes, 294 ppi-s sűrűséget biztosított, tiszta vizuális megjelenítést és meglehetősen éles szöveget kínálva a mindennapi feladatokhoz és médiafogyasztáshoz.
Teljesítmény
Az Intel Atom Z2580 lapkakészlet által meghajtott, kétmagos, 2,0 GHz-es CPU-val és PowerVR SGX544MP2 GPU-val a Zenfone 5 a maga idejében hatékonyan kezelte a tipikus okostelefonos feladatokat. Kezdetben Android 4.3 Jelly Bean operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető volt Android 5.0.2 Lollipopra, ami bővítette a használhatóságot és az újabb alkalmazásokhoz való hozzáférést. A telefon háromféle tárolókonfigurációt kínált, mindegyiket 2 GB RAM-mal párosítva, amelyek 8 GB, 16 GB vagy 32 GB voltak. Emellett a dedikált microSDXC foglalat jelenléte lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szükség szerint bővítsék a tárhelyet.
Ad
Kamera
A Zenfone 5 kameraképességei tiszteletre méltóak voltak, egy 8 MP-es f/2.0 rekesznyílással és autofókusszal ellátott fő kamerával. Ezt a beállítást LED vaku támogatta, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy tisztességes minőségű fényképeket készítsenek, és 1080p videókat rögzítsenek 30fps sebességgel. A szelfikhez és videohívásokhoz a készülék egy 2 MP-es előlapi kamerát tartalmazott f/2.4 rekeszértékkel, ami elegendő volt az alapvető használathoz.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
Az okostelefon alapvető csatlakozási lehetőségekkel van felszerelve, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0, a GPS és a GLONASS. Bár az NFC hiányzott, tartalmazott FM rádiót és microUSB 2.0 portot OTG funkcióval. Az érzékelőkészlet gyorsulásmérőből, közelségmérőből és iránytűből állt, ami a legtöbb gyakori alkalmazás alapvető igényeit fedezte.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 2110 mAh Li-Po akkumulátor akár 353 óra készenléti időt és akár 18 óra 30 perc beszélgetési időt biztosít 3G-n, ami dicséretes teljesítményt jelent a mérsékelt használati szokásokkal rendelkező felhasználók számára. A viszonylag kis akkumulátorkapacitás azonban az egyik olyan szempont, ahol a modern felhasználóknak feltűnhet a készülék kora.
Összegzés
2014-ben az Asus Zenfone 5 A500CG versenyképes opcióként tűnt ki a kedvező árú okostelefonok piacán. Szilárd felépítése, elfogadható teljesítménye és sokoldalú színválasztékai széles közönséget vonzottak, különösen azokat, akik kettős SIM-funkciót kerestek. Bár a Zenfone 5 megszűnt, és a fejlettebb modellek megelőzték, az Asus megmutatta, hogy képes megbízható és megfizethető okostelefon-élményt nyújtani. A körülbelül 130 eurós induló árával akkoriban szilárd ár-érték arányt képviselt, ma pedig az okostelefon-technológia gyors fejlődésének emlékeztetőjeként szolgál.
Ad