Ad
Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL

Bevezetés

Az Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL egy középkategóriás okostelefon, amely 2015-ös megjelenésekor sikerült rést vágnia magának. Augusztusban jelentették be, és ugyanezen év szeptemberében került piacra. Bár az Asus már nem forgalmazza ezt a modellt, még mindig helyet foglal a korabeli költségvetésbarát telefonokról szóló beszélgetésekben, elsősorban az árához képest fejlett kameraképességei miatt. Ez a felülvizsgálat a Zenfone 2 Laser legfontosabb jellemzőit veszi sorra, feltárva a hálózati technológiát, az építési minőséget, a kijelzőt, a teljesítményt, a kamerát, a csatlakoztathatóságot, az akkumulátor élettartamát és az általános értéket.

Hálózat és csatlakoztathatóság

Ami a hálózati képességeket illeti, az Asus Zenfone 2 Laser a maga idejében meglehetősen fejlett volt. Támogatja a GSM, HSPA és LTE technológiákat, így egy olcsó telefonhoz képest meglehetősen sokoldalúan használható. A GSM 850/900/1800/1900-as sávokat lefedő 2G-sávokkal és a HSDPA 850/900/1900/2100-as sávokat is tartalmazó 3G-sávokkal, valamint a 4G LTE-sávok széles skálájával rendelkezett. A dual-SIM funkció tovább növeli a használhatóságát a gyakran utazók számára, akiknek különböző hálózatokhoz kell hozzáférniük.

Építés és tervezés

A fizikai kialakítást tekintve a Zenfone 2 Laser méretei 152,5 x 77,2 x 10,8 mm, súlya pedig 170 gramm, így szilárd érzetet nyújt anélkül, hogy túlságosan nehézkes lenne. Az enyhén kontúros hátlapnak köszönhetően megfelelő fogást biztosít, bár egyesek a mai szabványok szerint kissé vastagnak találhatják. A telefon többféle színben, többek között fekete, fehér, piros, ezüst és arany színben kapható, így az esztétikai preferenciák széles skáláját kielégíti. A Corning Gorilla Glass 4 képernyővédelem dicséretes megoldás, mivel ellenáll a karcolásoknak és kisebb ütéseknek.

Megjelenítés

A készülék 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 720 x 1280 pixel felbontású. Bár a kijelző nem úttörő, de elfogadható tisztaságot és élénk színeket kínál, és a sűrűsége körülbelül 267 pixel/ inch. A körülbelül 70,8%-os képernyő-test arány akkoriban jellemző volt az okostelefonokra ebben a szegmensben. Bár a kijelző nem Full HD felbontású, a mindennapi feladatokhoz és a médiafogyasztáshoz elegendő.


    Ad

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Zenfone 2 Laser régiótól függően Qualcomm Snapdragon 410 vagy Snapdragon 615 lapkakészlettel van felszerelve. Ezekhez négymagos, illetve okta-core CPU-konfiguráció párosul, amelyeket 2 GB vagy 3 GB RAM támogat. A készülék Android 5.0 Lollipop operációs rendszerrel került forgalomba, de az Asus ZenUI felülettel Android 6.0 Marshmallow-ra frissíthető. A teljesítmény megfelelő az általános használathoz, médialejátszáshoz és mérsékelt többfeladatos használathoz. Az Adreno 306 és 405 GPU-k korlátai miatt azonban az intenzívebb alkalmazások vagy igényes játékok esetében nehézségekbe ütközhet.

Kamera képességek

A Zenfone 2 Laser egyik kiemelkedő jellemzője a 13 MP-es hátlapi kamera, amely lézeres autofókuszt tartalmaz - egy olyan funkciót, amely akkoriban nem volt jellemző a kedvező árú okostelefonokra. Az f/2.0 rekeszérték a kettős LED-es kéttónusú vakuval párosulva javítja a gyenge fényviszonyoknál történő fényképezést, és meglehetősen jó képeket készít. Az autofókuszos 5 MP-es előlapi kamera szintén kielégítő a szelfikészítéshez és a videohívásokhoz. A videofelvétel maximálisan 1080p@30fps, ami a kategóriájában szabványos volt.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető 3000 mAh Li-Po akkumulátor táplálja, ami előnyös azon felhasználók számára, akik értékelik az akkumulátorok cseréjének rugalmasságát. Az akkumulátor tisztességes élettartamot biztosít, mérsékelt használat mellett, amely magában foglalja a böngészést, a hívásokat és az alkalmi játékokat, könnyedén kibír egy teljes napot. A gyorstöltési technológiák hiánya kisebb hátrány, mivel több leállási időt igényel, amikor a telefon töltésre szorul.

További jellemzők

A készülék olyan csatlakozási lehetőségeket tartalmaz, mint a Bluetooth 4.0, a Wi-Fi 802.11 b/g/n és a microUSB 2.0 OTG-támogatással. Az NFC hiánya azonban korlátot jelenthet a mobilfizetés vagy a fejlett csatlakozási funkciók iránt érdeklődő felhasználók számára. A telefon multimédiás képességeit FM-rádió és klasszikus 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó bővíti. A számos érzékelő, köztük a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelségérzékelő és az iránytű hozzájárul a teljes körű felhasználói élményhez.

Összegzés

Az Asus Zenfone 2 Laser ZE550KL körülbelül 220 eurós induló árával, robusztus kamerájával, megbízható teljesítményével és tartós felépítésével jelentős értéket kínált. Bár specifikációi a modern szabványokhoz képest ma már elavultnak tekinthetők, vonzó választás volt a megfizethetőséget kereső felhasználók számára, anélkül, hogy az alapvető funkciókat feláldoznák. Azok számára, akik még mindig régebbi okostelefon-modelleket használnak vagy szeretnének felfedezni, a Zenfone 2 Laser továbbra is figyelemre méltó versenyző marad a középkategóriás okostelefonok történetében.


    Ad