Ad

Bevezetés
Az Asus Transformer Pad Infinity 700 3G félelmetes belépő volt a táblagépek világába, amikor 2012 februárjában bejelentették. Ugyanazon év harmadik negyedévében jelent meg, és a tablet hordozhatóságát egy netbook funkcionalitásával ötvözte, köszönhetően az opcionális mobil dokkolónak, amely szabványos QWERTY billentyűzettel és trackpaddal rendelkezik. Bár mára már nem gyártják, a maga idejében figyelemre méltó eszköz volt mind az alkalmi felhasználók, mind a technológia szerelmesei számára.
Tervezés és kivitelezés
A Transformer Pad Infinity 700 elegáns és modern kialakítású. A 263 x 180,8 x 8,5 mm-es méretekkel és 598 grammos tömeggel jó egyensúlyt talál a hordozhatósághoz szükséges könnyűség, ugyanakkor a kézben való tartás és a tartósság között. A 10,1 hüvelykes képernyő Corning Gorilla Glass 2 üvegének használata robusztus védelmet nyújtott a karcolásokkal szemben, és további tartósságot biztosított, így a mindennapi használatra is alkalmas. A táblagép két elegáns színválasztékban volt elérhető: Ametiszt szürke és pezsgőarany.
Megjelenítés minősége
Vitathatatlanul a készülék egyik legerősebb tulajdonsága a megjelenítéskor a kijelző volt. A 10,1 hüvelykes Super IPS+ LCD 1920 x 1200 pixeles felbontással büszkélkedhetett, ami a 16:10-es képaránnyal kombinálva kiváló megjelenítési élményt nyújtott multimédia-fogyasztáshoz, webböngészéshez és produktivitási feladatokhoz. A képernyő fényereje és színvisszaadása a maga korában kiváló volt, így kiemelkedett a konkurenciával szemben.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Transformer Pad Infinity 700 egy Qualcomm MSM8260A Snapdragon S4 Plus chipsetet kapott. A kétmagos, 1,5 GHz-es Krait CPU az Adreno 225 GPU-val párosítva biztosította a zökkenőmentes működést, akár böngészésről, videostreamelésről vagy az Android platformon elérhető játékokról volt szó. A készülék Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszert futtatott, amelyre az Asus Waveshare UI-ja került, így a tablet használatához igazított felhasználóbarát élményt nyújtott.
Ad
Kamera képességek
A fényképezéshez a készülék egy 8 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamerával rendelkezik, amely 30fps sebességgel képes 1080p videót felvenni. Bár ez nem helyettesít egy dedikált kamerát, a spontán pillanatok megörökítéséhez és a videokonferenciákhoz több mint megfelelő volt. A 2 MP-es előlapi kamera a korabeli táblagépeknek megfelelő videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez szolgált.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakozási lehetőségek jól lefedték a GSM és HSPA hálózatok támogatását, így ahol elérhető, ott tisztességes mobil adatátviteli sebességet biztosítottak. A Wi-Fi, a Bluetooth 3.0, az USB 2.0 és a HDMI-port mindegyike megtalálható volt a készülékben, így a felhasználók többféle módon csatlakoztathatják külső eszközeiket és perifériáikat. Az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a giroszkóp és az iránytű beépítése kibővítette a készülék funkcionalitását a játék- és navigációs alkalmazásokban.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 25 Wh-s Li-Po akkumulátor akár 10 órás multimédiás használatra is alkalmas, ami elegendő energiát biztosít egy egész napos mérsékelt használathoz, újratöltés nélkül. Ez a Pad Infinity 700-at jó társsá tette utazáshoz vagy hosszabb, áramforrástól távol töltött napokra.
Ár és következtetés
A Transformer Pad Infinity megjelenésekor 430 EUR körüli áron volt megvásárolható, ami tükrözi, hogy egy olyan csúcskategóriás eszköz, amely a tabletet és a laptop-szerű élményt egyaránt igénylő felhasználóknak szól. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, továbbra is az Asus akkori innovatív megközelítésének bizonyítéka, amely megalapozta a médiafogyasztást és a termelékenységet ötvöző jövőbeli többcélú eszközöket.
Ad