Ad
Asus P735

Bevezetés

A 2007 elején piacra dobott Asus P735 a maga idejében jelentős technológiai darabot jelentett. Ez egy sokoldalú okostelefon volt, amelyet széleskörű funkcionalitással terveztek az üzleti felhasználók és a technológia szerelmesei számára, akiknek egy olyan hordozható készülékre volt szükségük, amely képes a különböző multimédiás feladatok kezelésére. Bár a készüléket azóta már nem forgalmazzák, érdekes esettanulmányként szolgál arra vonatkozóan, hogy a mobiltechnológia hogyan fejlődött az idők során.

Tervezés és megjelenítés

Az Asus P735 hagyományos candy-bar formájú, 109 x 59 x 19 mm-es méretekkel rendelkezik, így korához képest kompakt. A 143 grammos súlyával egyensúlyt teremt a robusztusság és a hordozhatóság között. A készülék egy rezisztív TFT érintőképernyőt tartalmaz, amely 65 000 színt jelenít meg. Szerény, 2,8 hüvelykes méretével és körülbelül 37,8%-os képernyő-test arányával a kijelző megfelelően funkcionális, bár a mai mércével mérve kicsinek tűnik. A 240 x 320 képpontos felbontás a 143 ppi-s teljes pixelsűrűség mellett elég éles megjelenítést biztosít, bár a modern készülékekhez képest ez jelentősen korlátozott.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt az Asus P735-öt egy 520 MHz-es órajelű Intel XScale processzor hajtja, ami elegendő volt a Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC futtatásához. Ez az operációs rendszer számos vállalati funkciót kínált, lehetővé téve a felhasználók számára a Microsoft Outlookkal való szinkronizálást és a különböző irodai alkalmazások elérését. A szoftveres élmény azonban merőben különbözött a mai érintésközpontú felületektől, mivel a képernyő rezisztív jellege miatt nagymértékben támaszkodott a ceruzás interakcióra. A készülék 256 MB belső tárhellyel és 64 MB RAM-mal rendelkezett, ami akkoriban meglehetősen standard specifikációnak számított, és támogatta az alapvető többfeladatos működést és az alkalmazások használatát.


    Ad

Kamera képességek

Ami a kameratechnológiát illeti, a P735 egyetlen 2 MP-es fő kamerával érkezett, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és alkalmas az alapvető fényképezésre és alkalmi pillanatképek készítésére. Bár a jelenlegi szabványok szerint ez a kamera kezdetleges, 2007-ben egy ilyen kategóriájú készülék esetében praktikus kiegészítő volt. Emellett videofelvételi képességekkel is rendelkezett. A VGA előlapi kamera videohívásokhoz készült, ami akkoriban viszonylag újszerű funkció volt, és hozzáadott értéket jelenthetett a hanghívásokon túli kommunikációs eszközöket kereső üzleti felhasználók számára.

Audio és kommunikációs funkciók

Az Asus P735 egyik jelentős korlátja a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya, ami korlátozza a hangkimeneti lehetőségeket. A felhasználóknak a Bluetooth-ra vagy dedikált adapterekre kellett hagyatkozniuk az audió tartozékok csatlakoztatásához. A telefon támogatta a rezgésjelzéseket és a letölthető polifonikus, MIDI és MP3 csengőhangokat. A Bluetooth 2.0 és a Wi-Fi 802.11b/g képességekkel a készülék alapvető csatlakozási lehetőségeket biztosított, bár nem támogatta a GPS-t és az FM rádiót.

Az akkumulátor élettartama és további funkciók

A készüléket egy 1300 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor táplálja, és az alkatrészek szerény energiaigényét tekintve tisztességes akkumulátor-üzemidőt kínál. Ez biztosította a felhasználók számára, hogy a telefont egy napig mérsékelten használhassák anélkül, hogy gyakori újratöltésre lenne szükségük. Az egyéb funkciók közé tartozott egy WAP-böngésző az internetes böngészéshez, bár a modern webes hozzáférési tapasztalatokhoz képest korlátozottan.

Összegzés

Az Asus P735 egy dicséretes erőfeszítés volt az Asus részéről, hogy a megjelenési időszakban egy robusztus okostelefon-élményt nyújtson. Körülbelül 370 eurós árcédulájával az üzleti szakembereket és a sokoldalú mobil számítástechnikai megoldásokat kereső felhasználókat célozta meg. A P735 a korabeli mércével mérve korlátai ellenére szerepet játszott az okostelefonok fejlődésének alakításában, és precedenst teremtett a mobil- és számítástechnika integrációja terén.


    Ad