Ad

Tervezési és építési minőség
Az Asus P565 kompakt formájú, 102 x 60,5 x 16 mm-es és 120 gramm súlyú készülék. Bár ez a mai ultrakönnyű okostelefonok szabványai szerint kissé nehézkesnek tűnhet, 2009-ben ez egy készülék esetében még egészen kezelhető és zsebbarát volt. Klasszikus üzleti PDA megjelenésű volt, tömör fekete burkolattal, ami egyszerre tartósnak és elegánsnak tűnt. A Mini-SIM foglalat használata megőrizte a kor hagyományait, amikor a több SIM-méret még nem volt általános.
Megjelenítés
A készülék 2,8 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel érkezett. Míg a 65K színtámogatás ma már korlátozónak tűnhet, 2009-ben ez a PDA-korszakból maradt fenn. A 480 x 640 képpontos felbontás elég élesen ábrázolt a kis kijelzőn, ami tekintélyesen sűrű 286 ppi-t jelentett. Bár a 39,3%-os képernyő-test arány bőséges helyet hagyott a keretnek, a kijelző megfelelő volt a dokumentumok megtekintéséhez és az e-mailek kezeléséhez útközben.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt az Asus P565-öt egy 800 MHz-es Marvell TavorP processzor hajtotta, amely a maga korában viszonylag erősnek számított, különösen egy Windows Mobile készülék esetében. A Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional operációs rendszerrel működő készülék alkalmas volt az olyan termelékenységi feladatokra, mint a naptárak kezelése, az e-mailezés és a szövegszerkesztés. A készülék 128 MB RAM-ot és 256 MB ROM-ot tartalmazott, és a korlátozott belső memória miatt szükséges microSD-kártyahelyet is tartalmazott a tárhely bővítésére.
Ad
Kamera
Az Asus P565 fő kamerája egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos fényképezőgép volt. Ez akkoriban meglehetősen szabványos volt az okostelefonoknál, amelyek elsősorban üzleti használatra, nem pedig fotózásra összpontosítottak. Támogatta a 320p@24fps sebességű videofelvételt, ami szerény lehetőség volt a mozgás megörökítésére. Emellett a VGA előlapi kamera támogatta a videohívásokat, ami meglehetősen előremutató volt a hanghívásokon túl a másokkal való kapcsolattartáshoz.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangzás tekintetében, bár a telefon hangszórót kínált, hiányzott belőle a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami a zene szerelmeseinek kellemetlen lehetett. A készülék különböző hangformátumokat támogatott, többek között MP3, AAC és WMA formátumokat. A csatlakoztathatóság tekintetében a telefon a korai felhasználók igényeit elégítette ki a Wi-Fi 802.11b/g és a Bluetooth 2.0 szabványokkal, a navigációhoz pedig a SiRF Star III chipkészletet használó GPS-képességekkel, de nem tartalmazott FM-rádiót. Az USB 1.1 port szinkronizálásra és adatátvitelre volt alkalmas.
Az akkumulátor élettartama
Az Asus P565 kivehető 1300 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral szerelt készüléke akár 300 óra készenléti időt és 4 óra beszélgetési időt biztosít. Ez viszonylag lenyűgöző volt egy olyan készülék esetében, amely inkább a termelékenységre, mint a multimédia-fogyasztásra összpontosít, és az akkumulátor cserélhető jellege további kényelmet biztosított azoknak a felhasználóknak, akiknek pótakkumulátorokat kellett magukkal vinniük.
Összegzés
Az Asus P565 ára 440 euró körül volt, ami a korához képest prémium ár, ami az üzleti funkcionalitás és a legmodernebb funkciók kombinációját tükrözi. Bár a készüléket mára már nem gyártják, a csúcsidőszakban a készülék a zsebükben lévő teljesítményt és megbízhatóságot kereső szakemberek számára volt vonzó. Bár nem multimédiás erőműnek tervezték, a csatlakoztathatóságra, a termelékenységre és a megbízható kialakításra való összpontosítása miatt igen figyelemre méltó volt az okostelefon-boom előtti korszakban.
Ad