Ad

Bevezetés
A 2008 szeptemberében piacra dobott Asus P552w olyan felhasználóknak készült, akik egy kompakt, funkciógazdag, Windows Mobile képességekkel rendelkező készüléket kerestek. Bár a gyártását azóta már megszüntették, a P552w egyedülálló funkcióival és a korához képest viszonylag kedvező árával - a kiskereskedelmi ár körülbelül 370 euró volt - rést teremtett magának.
Tervezés és kivitelezés
Az Asus P552w egy kompakt készülék, mérete 102 x 60,5 x 14,5 mm, súlya pedig mindössze 105 gramm, így kényelmesen hordozható. A telefon teste megfelel a 2000-es évek végi okostelefonok megszokott esztétikájának, klasszikus fekete és fehér kivitelben kapható. A készülék rezisztív érintőképernyőt használ, egy olyan technológiát, amely abban a korszakban elterjedt, de ma már kissé elavultnak számít, mivel a kapacitív képernyőkhöz képest kevésbé érzékeny. A képernyő mérete szerény, 2,8 hüvelyk, felbontása 240 x 320 pixel. Bár ez a kijelző rendezett 4:3 arányú, hüvelykenként körülbelül 143 képpontot kínál, a kijelző nem különösebben nagy felbontású, ami korlátozza az éles képek és szövegek megjelenítésének képességét.
Teljesítmény és operációs rendszer
A P552w középpontjában a Marvell Tavor 624 MHz-es processzor áll, amely az akkori időkben meglehetősen jól kezelte a Windows Mobile 6.1 Professional műveleteit. Ez a mobil operációs rendszer elismerést váltott ki az asztali Windows-funkciókkal való integrációja miatt, de kritikát is kapott, mivel nem volt olyan felhasználóbarát és gördülékeny, mint az Apple és az Android kortársai. A készüléket 128 MB RAM-mal és 256 MB ROM-mal szerelték fel, így a tárhely bővítése jelentős mértékben a microSD-nyílásra támaszkodott.
Ad
Kamera
Az Asus P552w egyetlen hátlapi kamerát tartalmaz 2 MP-es érzékelővel. A modern szabványok szerint ez alulteljesíthetőnek tűnhet, de a maga idejében az alapvető fotózási igények kielégítésére alkalmas volt. A 320p-s videó rögzítésére képes 24 képkocka/másodperc sebességgel, de csak alkalmi videók rögzítésére volt alkalmas. Figyelemre méltó, hogy nem rendelkezik előlapi kamerával, ami korlátozza a videohívásokra való alkalmasságát, ami tükrözi a 2010 előtti készülékektől elvárt korlátozott funkcionalitást.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
Az Asus P552w csatlakozási lehetőségei a korához képest átfogóak, beleértve a Wi-Fi 802.11b/g és a Bluetooth 2.0 A2DP támogatással. A SiRF Star III lapkakészleten keresztül GPS-navigációval is rendelkezik, amely megbízható helymeghatározási képességeket biztosít. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó feltűnő hiánya azt sugallja, hogy a hangkimenet Bluetooth-ra vagy saját fejlesztésű megoldásokra támaszkodik, ami egyes felhasználók számára korlátozó lehet. A készülék USB 2.0 porton keresztül csatlakozik, igazodva a kor tipikus csatlakozási szabványaihoz.
Az akkumulátor élettartama
A készülék egy 1100 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 300 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt kínál. Bár mérsékelt használat esetén megfelelő, ezek az akkumulátor-mérőszámok gyakori használat esetén napi töltést igényelnének, ami a korábbi okostelefon-generációk esetében gyakori tényező. Az akkumulátor kivehető jellege azonban lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kicseréljék egy tartalék akkumulátorra, ami az újabb integrált kialakításoknál elveszett előny.
Összegzés
Összefoglalva, az Asus P552w, bár megszűnt, továbbra is figyelemre méltó műtárgy az okostelefonok korai korszakából. A maga idejében az alapvető funkciókat ötvözte a korához képest némileg fejlett csatlakozási funkciókkal. A modern felhasználók elavultnak találhatják a specifikációit, de értékelhetik a történelmi kontextust és az iparág azóta elért fejlődését. Fő hátránya az előlapi kamera és a rezisztív érintőképernyő hiánya, de a Windows Mobile nosztalgikus élményét kereső felhasználók számára a készülék érdekes és informatív felfedezés a múltbeli mobiltechnológiában.
Ad