Ad

Bevezetés
Az Asus P550-et 2007 decemberében jelentették be, és 2008-ban adták ki. A piacra kerülésekor elsősorban az üzleti felhasználóknak és a technológia szerelmeseinek szólt, akiknek olyan készülékre volt szükségük, amely kommunikációs és termelékenységi funkciókat egyaránt kínál.
Tervezés és kivitelezés
A készülék robusztus kialakítású, 121 x 70 x 16,5 mm-es méretekkel és 188 grammos tömeggel rendelkezik. Bár a mai szabványok szerint nehézkesnek tűnhet, kényelmesen fekszik a kézben, és a tartósság érzetét kelti. A korára jellemző minimalista esztétikával tervezett telefon ezüst színösszeállítású, letisztult, professzionális megjelenésű. A készülékben egy mini-SIM foglalat található, ami a korszak technológiai tervezési normáit tükrözi.
Megjelenítés
A 3,5 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel az Asus P550 a mai szabványok szerint alapvető vizuális élményt nyújt, és 65K szín megjelenítésére képes. A 240 x 320 pixeles képernyőfelbontás körülbelül 114 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami meglehetősen alacsony, de a kor alkalmazásához megfelelő. Az érintőképernyőn keresztüli navigáció kissé archaikusnak tűnhet, mivel inkább a nyomásra támaszkodik, mint a modern kapacitív képernyők által lehetővé tett pehelykönnyű érintésekre.
Teljesítmény és szoftver
A Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional operációs rendszert futtató készüléket egy 520 MHz-es Marvell PXA270M CPU hajtja. Ez annak idején a termelékenységi feladatok elvégzésére alkalmas beállítás volt, amely elegendő teljesítményt biztosított a Microsoft Office alkalmazások futtatásához, az e-mailek kezeléséhez és más szükséges üzleti funkciók elvégzéséhez. A 256 MB belső tárhely és a 64 MB RAM rendelkezésre állása korlátozott teret kínált a többfeladatos munkavégzéshez és a tároláshoz a miniSD/miniSDHC kártyahelyen keresztül történő külső memóriabővítés támogatása nélkül.
Kamera
Az Asus P550 egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával érkezik, ami a megjelenés idején meglehetősen standard volt. Bár dokumentációs célokra elég jó képeket tudott rögzíteni, a minőség nem elégítette ki azokat, akik nagy felbontású fotókat keresnek. Az előlapi kamera hiánya azt jelenti, hogy a készülék nem alkalmas szelfikészítésre vagy videohívásokra, ami tükrözi a korszak kevésbé multimédiára összpontosító funkcionalitását.
Ad
Audio
A hangzás tekintetében a telefonból hiányzik a hangszóró, és nincs 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó. Ehelyett a hangjelzéseket letölthető polifonikus, MIDI és MP3 csengőhangok segítségével kezeljük, amelyek személyre szabott riasztási hangokat tesznek lehetővé. A jobb hangélményt kereső felhasználóknak a külső eszközökhöz való Bluetooth-kapcsolatra kell támaszkodniuk, mint megoldás.
Csatlakoztathatóság és GPS
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.0, amelyek lehetővé teszik a vezeték nélküli csatlakozást a hálózatokhoz és a Bluetooth-kompatibilis eszközökhöz. A SiRF Star III lapkakészlettel ellátott GPS-funkció beépítése megbízható navigációs képességet biztosított a felhasználók számára, így a P550 hasznos eszközzé vált az utazók számára.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1530 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt Asus P550 akár 350 óra készenléti időt és akár 5 óra beszélgetési időt is kínál. Ez elég tisztességes volt, biztosítva, hogy a felhasználók gyakori újratöltés nélkül végezhetik el napi feladataikat, ami létfontosságú az üzleti életre orientált, mozgásban lévő egyének számára.
További jellemzők
A készüléket a Pocket Office programmal építették, így a felhasználók közvetlenül a telefonjukon dolgozhatnak dokumentumokkal, táblázatokkal és prezentációkkal. További funkciók közé tartozott egy WAP 2.0/HTML böngésző a mobil internet-hozzáféréshez és alapvető termelékenységi eszközökhöz. Az érzékelő technológia korlátozott volt, ahogy az abban az időszakban a mobileszközöknél szokásos volt, és elsősorban a használati funkciókra, nem pedig az interaktív élményekre összpontosított.
Összegzés
Az Asus P550 a bevezetéskor 220 EUR körüli áron egy kompetens készülék volt, amely az üzleti felhasználóknak szánt korai okostelefonok egyik jelképe. Az alapvető használati funkciókat egyesítette néhány csatlakozási és termelékenységi funkcióval, amelyek szükségesek voltak az utazó szakemberek számára. A technológiai fejlődés és a felhasználói elvárások változása azonban számos funkcióját elavulttá tette a jelenlegi okostelefonok között.
Ad