Ad

Bevezetés
A 2006 novemberében bemutatott Asus P535 a maga idejében kiemelkedő okostelefon volt, amely arról volt ismert, hogy az alapvető üzleti és navigációs funkciókat robusztus kialakítással ötvözte. Elsősorban a szakemberek igényeit elégítette ki, és a személyi digitális asszisztensekre (PDA) jellemző funkciókat biztosította, a GPS-képességekkel kiegészítve. Későbbi megszűnése ellenére a P535 nyomot hagyott a sajátos funkcióival, amelyeket részletesen meg fogunk vizsgálni.
Tervezés és kivitelezés
Az Asus P535 büszkélkedhet masszív kialakításával, méretei 109 x 59 x 19 mm, súlya 145 gramm. A mobil szakemberek igényeihez igazodva készült, Mini-SIM-mel volt felszerelve, miközben a korszakához képest viszonylag kompakt volt a formája. A klasszikus ezüst és fehér színben kapható készülék teste üzleti vonzerőt sugároz, utalva a megcélzott professzionális életmódra. Méretének és súlyának köszönhetően megnyugtató súlyt biztosított, anélkül, hogy nehézkes lett volna, így kényelmes volt a mindennapi használathoz.
Megjelenítés
A készülék 2,8 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely mai mércével mérve szerénynek tűnhet, de a maga idejében jó felhasználói élményt nyújtott. A képernyő 65K színt támogat, felbontása 240 x 320 képpont 4:3 képarányban, bár viszonylag alacsony, 143 ppi-s pixelsűrűséggel. Bár nem nyújtotta a modern kapacitív képernyők élénk megjelenítését vagy érzékenységét, a mindennapi feladatok, például az e-mailek olvasása, a dokumentumok ellenőrzése vagy az internetes böngészés elvégzéséhez elegendő volt.
Teljesítmény és szoftver
A Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC-t futtató Asus P535 Intel XScale 520 MHz-es processzorral volt felszerelve. Ez a kombináció, bár a korszak PDA-jaira jellemző volt, elfogadható teljesítményt nyújtott a többfeladatos munkavégzéshez és a hagyományos alkalmazások futtatásához. A felhasználók hozzáférhettek a Pocket Office alkalmazásokhoz, ami kulcsfontosságú volt az üzleti felhasználók számára, akiknek útközben kellett kezelniük a Word, Excel és PowerPoint fájlokat. Bár a belső tárhely 256 MB-ra volt korlátozva 64 MB RAM mellett, a miniSD-kártya foglalat lehetővé tette a bővítést, ami további tárolási igényeket elégített ki.
Ad
Kamera és multimédia
Az Asus P535 egyetlen 2 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt kamerával érkezett, ami akkoriban eléggé szabványosnak számított. A kamera 30 kép/mp sebességgel tudott alapvető fényképeket és videókat rögzíteni, ami bár a modern mércék szerint nem volt nagy felbontású, a gyors pillanatok dokumentálására elegendő volt. A szelfikamera hiánya egyesek számára figyelemre méltó hátrány lehet, de a kamera elsődleges funkciója az üzleti és a navigációs cél volt, nem pedig a szórakoztatás. Az audiofunkciók között szerepeltek a letölthető polifonikus, MIDI és MP3 csengőhangok, bár hiányzott a hangszóró és a 3,5 mm-es audiocsatlakozó, ami egyes felhasználók számára korlátozhatta a médiafogyasztás kényelmét.
Csatlakoztathatóság és navigáció
A P535 egyik kiemelkedő jellemzője a SiRF Star III chipkészlettel ellátott beépített GPS, amely jelentős vonzerőt jelent a megbízható navigációs képességeket igénylő felhasználók számára. Támogatta a Wi-Fi 802.11b/g és a Bluetooth 2.0 A2DP-vel, biztosítva a csatlakoztathatóságot különböző beállítások mellett. Nem támogatta azonban az EDGE-t, így a felhasználók az adatátvitelhez a GPRS 10-es osztályú szolgáltatásra korlátozódtak, ami befolyásolhatta az adatátviteli sebességet. Az FM-rádió hiánya tovább korlátozta a multimédiás kínálatot.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 1300 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látta el energiával. Az akár 200 órás készenléti idővel és az akár 5 órás beszélgetési idővel az akkumulátor élettartama megfelelő volt a mindennapi használathoz, különösen a korabeli technológia igényeit figyelembe véve. A felhasználók nagyra értékelték a cserélhető akkumulátor funkciót, amely lehetővé tette az egyszerű cserét a hosszabb használathoz, töltés nélkül.
Összegzés
Az Asus P535 alapvetően egy szakemberek számára készült okostelefon volt, amely olyan praktikus funkciókat kínált, mint a GPS és a Pocket Office alkalmazások, így figyelemre méltó választás volt a megbízható PDA-t kereső üzletemberek számára. Annak ellenére, hogy hiányzott belőle néhány modern szórakoztató szolgáltatás, a 2000-es évek közepén jól szolgálta a célját, mint funkcionális és megbízható kommunikációs és szervezési eszköz. Kialakításában és tervezésében egyértelműen tükröződött az üzleti igények kielégítésének szándéka, és azok számára, akik a multimédia terén kompromisszumot tudtak kötni, szilárd társ volt a professzionális életmódhoz.
Ad