Ad

Bevezetés
Az Asus P527 egy klasszikus gyöngyszem abból a korszakból, amikor az okostelefonok még csak most találták meg a helyüket a piacon. A 2008 októberében megjelent készülék része volt a mobilkommunikáció és a digitális termelékenység integrálására irányuló törekvéseknek. A P527 számos olyan funkciót kínált, amelyekkel az üzleti szakemberek útközbeni munkáját segítette, ami robusztus felépítésében és funkcionalitásra összpontosító kialakításában is tükröződött.
Tervezés és kivitelezés
Az Asus P527 kompakt vázzal rendelkezik, amelynek méretei 113 x 58 x 15,4 mm, így viszonylag könnyen kézben tartható és kezelhető egy kézzel. A 125 grammos súlyával egyensúlyt teremt a masszív és a hordozható érzés között. A készülék korának jellegzetes, elegáns ezüstszínű kivitelben érkezik, ami egy kis professzionalizmust kölcsönöz a készüléknek. A mai mércével mérve kissé terjedelmes megjelenése ellenére a készülék jól kezelhető. A Mini-SIM foglalat beépítése szintén a 2000-es évek közepének szabványos tervezési normáit tükrözi.
Megjelenítés
A telefon előlapját egy 2,6 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyő uralja, amely 65K szín megjelenítésére képes. Bár akkoriban figyelemre méltó volt az ilyen színtartomány megjelenítésének képessége, a 4:3 képarányú 240 x 320 pixeles felbontás a mai szabványok szerint csak szerény tisztaságot kínál. A körülbelül 31,9%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a kijelző nem foglalja el a készülék teljes előlapját, de elegendő területet biztosít a menükben való navigáláshoz és a tartalmak gyors megtekintéséhez.
Teljesítmény és szoftver
A Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional operációs rendszerrel működő P527-et mobil irodaként pozícionálták. A TI OMAP 850 lapkakészlet egy 200 MHz-es ARM926EJ-S CPU-val párosítva biztosította az agyat a működéshez. Bár a jelenlegi szabványok szerint nem volt figyelemre méltó, ez a hardver megfelelő teljesítményt nyújtott az olyan feladatokhoz, mint az e-mail, az alapvető webböngészés és a dokumentumkezelés. A készülék 128 MB belső tárhelyet tartalmaz 64 MB RAM-mal párosítva, amely korlátozást a dedikált microSD-nyílással lehetett enyhíteni, ami lehetővé tette a tárolókapacitás növelését.
Ad
Kamera és multimédia
Ami a képalkotást illeti, az Asus P527 egy 2 MP-es autofókuszos kamerával rendelkezik, amely képes videofelvétel készítésére, és kielégíti az alapvető fényképezési igényeket. Az előlapi kamera hiánya miatt a szelfik szerelmesei csalódottak lehetnek. A készülékből hiányzik a hangszóró, helyette letölthető csengőhangok, televíziós kiemelések, Midi, MP3, WMA és WAV formátumok letölthetők, bár a hiányzó 3,5 mm-es csatlakozó miatt a felhasználóknak a Bluetooth-ra vagy a saját fejlesztésű csatlakozókon keresztül vezetékes fülhallgatóra kellett hagyatkozniuk a hangkimenethez.
Csatlakoztathatóság és funkciók
Az Asus P527 a korához képest erős csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik. Tartalmazza a Wi-Fi 802.11 b/g szabványt az internetes böngészéshez, a Bluetooth 2.0-t a vezeték nélküli kommunikációhoz, és egy ritka infravörös portot, amely speciális eszközinterakciókhoz használható. A SiRF Star III chipkészlet által vezérelt GPS-funkciója különösen vonzó volt az utazók és a megbízható navigációt igénylő magánszemélyek számára. Az FM-rádió jelenléte egy kis extra sokoldalúságot biztosított az utazás közbeni szórakoztatáshoz. A készülék WAP 1.2.1/2.0 böngészővel is rendelkezik, ami elegendő az alapvető webböngészési feladatokhoz.
További jellemzők
Figyelemre méltó a névjegykártya-olvasó, amely tükrözi a telefon célpiacát, a szakembereket, akik értékelik a munkájukat kiegészítő szervezési eszközöket. A kivehető Li-ion akkumulátor praktikus energiamegoldást biztosított, amely lehetővé tette az akkumulátorok egyszerű cseréjét a használati idő meghosszabbítása érdekében, ami a mai zárt akkumulátoros kialakításokban ritka.
Összegzés
Az Asus P527, amelynek ára 300 EUR körül volt a megjelenéskor, egy olyan képes okostelefon volt, amely egy speciális felhasználói bázist látott el, amely termelékenységi eszközöket igényelt útközben, és tisztességes funkciókat kínált, amelyek megfeleltek az akkori igényeknek. Bár mára már nem gyártják, továbbra is a mobiltechnológia fejlődésének bizonyítéka, ahol a funkcionalitás és a csatlakoztathatóság kezdte kikövezni az utat a modernebb, többfeladatú készülékek előtt, amelyek végül meghatározzák az okostelefonok korszakát.
Ad