Ad
Asus P505

Tervezés és kivitelezés:

Az Asus P505 a 2000-es évek elejére jellemző kompakt kialakítással rendelkezik. A 108 x 60 x 22,5 mm-es méretekkel és 165 grammos súlyával robusztusnak és masszívnak tűnik a kézben. Formavilága egy Mini-SIM-nek ad helyet, és az ezüstszínű kivitel finom, professzionális esztétikát kölcsönöz neki. A mai szabványoknál jelentősen vastagabb, de a korabeli okostelefonokra eléggé jellemző volt a felépítése, ami tartósságot és masszívságot biztosít.

Megjelenítés:

A 2,8 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkező P505 65K színt jelenít meg, ami bár a modern normák szerint korlátozott, de a kornak megfelelő volt. A képernyő felbontása 240 x 320 pixel, ami körülbelül 143 ppi pixelsűrűséget eredményezett. Ez lehetővé teszi az alapvető olvashatóságot és interakciót, a rezisztív érintőképernyő inkább határozott nyomást igényel, mint a mai kapacitív képernyők gyengéd érintését. A képernyő-test arány körülbelül 37,5%, ami rávilágít arra, hogy a kor technológiai korlátai mennyire korlátozták a tervezést.

Teljesítmény és operációs rendszer:

A Microsoft Windows Mobile OS for PocketPC-t futtató és egy 416 MHz-es Intel PXA270 processzorral működő Asus P505 a korszakához képest szerény teljesítményt nyújtott. A 64 MB RAM és ugyanennyi ROM elegendő a 2006-ban elterjedt alapvető alkalmazások és funkciók futtatásához. Bár a mai mércével mérve nehézkesen boldogult az igényes feladatokkal, korlátozott többfeladatos képességei révén képes volt a termelékenység és a kommunikáció alapvető feladatainak kezelésére.


    Ad

Kamera:

Az Asus P505 egyetlen fő kamerája 1,3 MP, LED vakuval felszerelve. Bár ez a specifikáció ma már szerény, az akkori felhasználók igényeinek megfelelő, alapvető fényképek és videók rögzítésére volt alkalmas. A szelfikamera hiánya nem volt szokatlan a korabeli készülékeknél, mivel a hangsúly inkább az alapvető fényképezésre és kevésbé a személyes videók rögzítésére helyeződött.

Hang és multimédia:

A P505 hangvezérlési lehetőségei meglehetősen alapszintűek, nincs beépített hangszóró, így a felhasználóknak a rezgésre és a letölthető polifonikus, WAV, WMA és MIDI csengőhangokra kell hagyatkozniuk a riasztásokhoz. Mivel a készülék nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, a készülék korlátozza a hanghallgatási lehetőségeket, bár ezek a korlátozások összhangban voltak a kortárs társaival.

Csatlakoztathatóság:

A csatlakoztathatóság továbbra is a P505 egyik leggyengébb tulajdonsága. Bár támogatja a Bluetooth 1.1-et és rendelkezik infravörös porttal, hiányzik belőle a Wi-Fi és a GPS képesség, ami modern szemszögből nézve korlátozónak tűnhet. Nem támogatja az új generációs adatátviteli sebességeket, mint például az EDGE, helyette a GPRS-re támaszkodik, ami azt jelenti, hogy a böngészés és a letöltés a jelenlegi szabványok szerint lassú lenne. Az USB 1.1 port lehetőséget biztosít az adatátvitelre és a töltésre, bár lassú sebességgel.

Az akkumulátor élettartama:

Az Asus P505 kivehető Li-Ion 1000 mAh akkumulátorral felszerelt készüléke akár 140 óra készenléti időt és akár 4 óra beszélgetési időt is kínál. Ez az akkumulátor-üzemidő szerény ugyan, de az akkori technológiának megfelelő volt, így a felhasználók ésszerű ideig használhatták, mielőtt újra kellett volna tölteni.

Összefoglalva, az Asus P505 egy olyan készülék, amely az okostelefonok fejlődésének fontos állomását képviseli. Bár funkcióit a modern technológia minden bizonnyal felülmúlja, a kor alapvető igényeit kielégítő funkcionalitásokat nyújtott. Kompakt kialakításának, funkcionális teljesítményének és alapvető csatlakozási képességeinek kombinációja 2006-ban előrelépést jelentett a mobiltechnológiában, és a termelékenységi eszközeik mobil kiterjesztését kereső szakemberek igényeit elégítette ki.


    Ad