Ad
Asus Memo Pad FHD10

Bevezetés

Az Asus Memo Pad FHD10 egy tablet, amelyet először 2013 júniusában jelentettek be, és ugyanezen év augusztusában jelent meg. Bár azóta már nem forgalmazzák, továbbra is figyelemre méltó példája az Asus azon törekvésének, hogy bevezetési időszakában megfizethető, de mégis képes táblagépet kínáljon. Mivel a Memo Pad FHD10 nem rendelkezett mobilkapcsolattal, elsősorban otthoni és nyilvános Wi-Fi használatra tervezték.

Tervezési és építési minőség

Az Asus Memo Pad FHD10 méretei 264,6 x 182,4 x 9,5 mm, így méretét tekintve elég jelentős készülék, de a legtöbb felhasználó számára még mindig kezelhető. A készülék 580 g-os súlyával egyensúlyt teremt a masszív és a hordozhatóság között. A táblagép építési minősége szilárd, és többféle színben, többek között királykékben, selyemfehérben és élénk rózsaszínben kapható, így a felhasználók kifejezhetik személyes stílusukat.

Megjelenítés

Az FHD10 egyik kiemelkedő jellemzője a 10 hüvelykes IPS LCD kijelző. Az 1920 x 1200 képpont felbontású és 16:10 képarányú képernyő megfelelő élességet kínál, körülbelül 226 képpont/ hüvelyk felbontással. Az IPS-panel választása jó betekintési szögeket biztosít, így a táblagép alkalmas multimédia-fogyasztásra, például filmnézésre vagy játékra. A körülbelül 60,1%-os képernyő-test arány azonban azt jelenti, hogy a keretlécek meglehetősen feltűnőek.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Memo Pad FHD10-et egy Intel Atom Z2560 lapkakészlet hajtja, kétmagos, 1,6 GHz-es processzorral és PowerVR SGX544MP2 GPU-val. Ez a hardverkonfiguráció kielégítő teljesítményt nyújt az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a webböngészés, a streaming és a könnyű játék. A 2 GB RAM-mal és a 16 GB vagy 32 GB belső tárhely választási lehetőségével a készülék az alapvető multitaskingra is alkalmas. A tárhely bővíthető egy dedikált microSDXC kártyahelyen keresztül, ami értékes funkció azoknak a felhasználóknak, akiknek több helyre van szükségük az alkalmazások és a média számára.


    Ad

Szoftver

A táblagépet eredetileg Android 4.2 (Jelly Bean) operációs rendszerrel szállították, amely Android 4.3-ra frissíthető. Az Asus a Waveshare UI-t helyezte rá, amely a stock Androidhoz képest kissé testreszabott felhasználói élményt nyújtott. Bár a szoftver mára már kissé elavult, a kiadás idején versenyképes volt, és viszonylag sima felhasználói felületet kínált, amelyet az Asus kiegészítő funkciói egészítettek ki.

Kamera

Az Asus Memo Pad FHD10 egyetlen 5 MP-es, autofókuszos fő kamerával rendelkezik, amely 1080p videók rögzítésére képes 30 képkocka/másodperc sebességgel. Egy 2013-ban kiadott táblagéphez képest a kamera alapszintű, de gyors fényképek és videók rögzítésére alkalmas, bár a modern eszközök fejlett funkciói hiányoznak belőle. Az 1,2 MP-es előlapi kamera alkalmas videohívásokhoz, bár a szelfik általában szerény minőségűek lesznek.

Hang és csatlakoztathatóság

Hangzás szempontjából a táblagép sztereó hangszórókkal és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik, így a multimédia szerelmeseinek kedveskedik. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, két sávos Wi-Fi 802.11 a/b/g/n és Bluetooth 3.0, valamint GPS a helyalapú szolgáltatásokhoz. Sajnos hiányzik belőle az NFC és a mobil rádió, ami korlátozza a mobil csatlakozási lehetőségeket.

Az akkumulátor élettartama

A Memo Pad FHD10 jelentős, 6760 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral büszkélkedhet, amely az Asus állítása szerint akár 10 órányi multimédiás használatra is képes. Ez lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kényelmesen, gyakori töltési megszakítások nélkül nézzenek videókat vagy böngésszenek a weben, ami jelentős előny sok versenytársával szemben a korban.

Összegzés

Összességében az Asus Memo Pad FHD10 kielégítő csomagot kínál azoknak a felhasználóknak, akik nagyobb képernyős táblagépet keresnek otthoni vagy hotspot használatra. Bár a mai mércével mérve szerénynek tűnhet, a megjelenés idején versenyképes volt a szegmensben. A megfelelő kijelző, a dicséretes teljesítmény, az elfogadható akkumulátor-üzemidő és a tisztességes hangképességek kiegyensúlyozott keveréke 2013-ban vonzó választássá tette a fogyasztók számára. Azok számára, akiknek ma is megvan a készülék, a megfizethető táblagép-technológia korai fejlődésének korszakából származó relikviaként szolgál.


    Ad