Ad

Bevezetés
A 2012 szeptemberében megjelent Asus Memo táblagép a vállalat korai megjelenését jelenti a mobil eszközök piacán. Tulajdonságai a kor technológiai képességeit tükrözik, és a funkcionalitás és a megfizethetőség ötvözésére törekednek. Az eredetileg 170 EUR körüli áron kínált készülék az Android táblagépek kedvező árú szegmensének egyik bizonyítékaként szolgál, amely a mindennapi feladatok elvégzéséhez tiszteletreméltó felhasználói élményt nyújtott.
Tervezési és építési minőség
Az Asus Memo kialakítását jelentős méretei és súlya jellemzi. A 199 x 117 x 12 mm-es méretek és a 389 grammos súly robusztusnak és szilárdnak tűnik a kézben, ami tartós felépítésre utal. Bár hiányzik belőle a mobilkapcsolat, a Wi-Fi használatra van szabva, ami megkülönbözteti az elsősorban otthoni vagy irodai környezetbe szánt készüléket. A SIM-kártyahely hiánya és az önálló jelleg arra utal, hogy a készüléket a mobilhálózatoktól való független használatra tervezték.
Megjelenítés
A 7,0 hüvelykes IPS LCD képernyő a maga korában figyelemre méltó volt, 800 x 1280 pixeles felbontással. A képernyő kb. 216 ppi pixelsűrűséget kínál, ami a szokásos feladatokhoz megfelelő tisztaságot biztosít, de a modernebb kijelzőkhöz képest elmarad. A 16:10-es képarány jól használható médiafogyasztásra, így a készülék alkalmas videók streamelésére vagy alkalmi webböngészésre.
Teljesítmény
A motorháztető alatt az Asus Memo egy Qualcomm MSM8260 Snapdragon S3 lapkakészletet tartalmaz, kétmagos, 1,2 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 220 GPU-val. Az Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich rendszert futtató készülék alapvető Android-élményt nyújt, amely elegendő az egyszerű alkalmazásokhoz és a könnyű többfeladatos munkához. A 16 GB vagy 32 GB-os belső tárolási lehetőséggel és 1 GB RAM-mal párosuló készülék korlátozott bővítési lehetőségeket kínál, mivel nem rendelkezik memóriakártya-nyílással, így a felhasználóknak hatékonyan kell kezelniük a tárhelyüket.
Ad
Kamera képességek
A táblagép egyetlen 5 MP-es autofókuszos fő kamerát tartalmaz, amely 1080p videók 30 fps sebességgel történő felvételére képes. Bár a későbbi szabványok szerint nem kivételes, az alapvető fotózási igényekhez elegendő. Az előlapi kamera szerény 1,2 MP-es, ami videohívásokhoz megfelelő, de máshoz nem sok mindenhez. Összességében a kamera beállítása tükrözi a készülék költségvetési orientációját, az alapfunkciókat helyezi előtérbe a csúcskategóriás funkciókkal szemben.
Hang és csatlakoztathatóság
Az Asus Memo hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval van felszerelve, ami biztosítja a kompatibilitást az audió tartozékok széles skálájával. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványt a Wi-Fi hotspot funkcióval kiegészítve. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel alapvető vezeték nélküli kapcsolatot biztosít, míg a fedélzeti GPS, beleértve az A-GPS támogatást, megbízható navigációt tesz lehetővé.
Az akkumulátor élettartama
Az Asus Memo egyik legfontosabb jellemzője a jelentős, 4400 mAh kapacitású, cserélhető Li-Po akkumulátor. Akár 300 óra készenléti időt és 9 óra beszélgetési időt kínál, így megfelelő akkumulátor-üzemidőt biztosít, ami elengedhetetlen a nap folyamán történő tartós használathoz gyakori újratöltés nélkül.
További jellemzők
Bár az olyan modern kényelmi eszközök, mint az USB-C vagy a fejlett érzékelők hiánya hátránynak tekinthető, a készülék hasznos érzékelőket kínál, köztük gyorsulásmérőt, giroszkópot, közelségérzékelőt és iránytűt. A HDMI-port beépítése figyelemre méltó bónusz, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a táblagépet külső kijelzőhöz csatlakoztassák prezentációkhoz vagy kibővített képernyőfunkciókhoz.
Összegzés
Összefoglalva, az Asus Memo figyelemre méltó belépő volt a korabeli olcsó táblagépek piacára. Tisztességes kijelzőméretével, a korszaknak megfelelő teljesítményével és praktikus akkumulátor-üzemidejével jól szolgálta a célját. A mai viszonyok között azonban korlátozott tárolási képességei, alapvető kamera- és csatlakozási funkciói, valamint elavult operációs rendszere inkább nosztalgikus darabkává, mintsem életképes opcióvá teszi a mai felhasználók számára. Mindazonáltal azok számára, akiknek fontos volt a megfizethetőség és az egyszerűség a készülékeikben, 2012-ben méltó választás volt.
Ad