Ad
Asus M530w

Asus M530w felülvizsgálata

A 2007 májusában bejelentett és 2008 áprilisában megjelent Asus M530w a mobiltechnológia egy különleges darabja abból a korszakból, amikor az okostelefonok kezdtek átalakulni a ma használt nagy teljesítményű eszközökké. Ez a QWERTY-billentyűzettel felszerelt eszköz kiemelkedik a korában elterjedt, bár mára már megszűnt üzleti célú funkciókkal. Az alábbiakban az M530w különböző aspektusait vizsgáljuk meg, hogy megértsük a készülék kialakítását, műszaki jellemzőit és általános hasznosságát.

Tervezés és kivitelezés

Az Asus M530w átgondoltan kompakt kialakítású, 117 x 65 x 13,8 mm-es méretekkel és 135 grammos tömeggel rendelkezik. Ez viszonylag könnyűvé és könnyen kezelhetővé teszi, lekerekített éleinek köszönhetően kényelmesen illeszkedik a kézbe. Legjellegzetesebb jellemzője a teljes QWERTY-billentyűzet, amely a fizikai billentyűkhöz szokott felhasználóknak szól, a BlackBerry-hez hasonló készülékekhez visszanyúlva. Fizikailag kompakt jellege ellenére a 2,4 hüvelykes TFT-képernyő a telefon testének mindössze 23,5%-át foglalja el, a funkcionalitásra helyezve a hangsúlyt a kijelző területével szemben. A 320 x 240 képpont felbontású és 65K szín megjelenítésére képes képernyő a maga korában élénk és tiszta képi megjelenítést biztosított, bár a modern szabványoktól elmarad.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt az Asus M530w-t a 32 bites Intel XScale PXA270 processzor hajtja, amely 416 MHz-en fut, ami a mai benchmarkok szerint szerény, de elegendő a korszakban elsősorban e-mail és alapvető webes feladatokra szánt eszközökhöz. A készülék a Microsoft Windows Mobile 6 Standard operációs rendszert futtatja, amely a termelékenységet célozza meg a mobilra integrált Office-alkalmazásokkal, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy útközben is kezelhessék a dokumentumokat. A telefon 256 MB belső tárhellyel és 64 MB RAM-mal rendelkezik, ami ugyan korlátozza a többfeladatos munkavégzést vagy a nagyméretű alkalmazások használatát, de egy külön microSD-kártyahelyen keresztül bővíthető.


    Ad

Kamera és multimédia

A mobiltelefon egy 2 MP-es fő kamerát tartalmaz, amely alkalmas az alapvető fényképezésre, bár nem alkalmas nagy felbontású felvételek készítésére. Támogatja a videókészítést, de nem rendelkezik olyan fejlett funkciókkal, mint az autofókusz vagy a LED vaku. Emellett az előlapi VGA kamera megkönnyítette a videohívásokat, ami a megjelenéskor jelentős funkció volt. Bár a telefon nem rendelkezik hangszóróval vagy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, különböző csengőhang-formátumokat, köztük MP3 és AAC formátumokat képes kezelni, és személyre szabott hangjelzéseket biztosít rezgéssel vagy letölthető hangokkal.

Csatlakoztathatóság és hálózatépítés

A GSM és UMTS hálózati technológiákkal felszerelt M530w támogatja a 2G és 3G sávokat, és akár 384 kbps letöltési sebességgel fokozza a csatlakozást. A vezeték nélküli csatlakozási lehetőségek jól képviseltetik magukat a Wi-Fi 802.11b/g és a Bluetooth 2.0 A2DP-vel, lehetővé téve az internet-hozzáférést és a perifériák csatlakoztatását egyaránt. Hiányzik azonban a GPS a helymeghatározáshoz és az FM-rádiótámogatás, inkább az adatcsatlakozásra és -átvitelre összpontosítva.

Az akkumulátor élettartama és további funkciók

Az akkumulátor teljesítménye a korszakához képest megbízható volt, a cserélhető 1200mAh-s Li-Ion akkumulátor akár 250 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra beszélgetési időt kínál. Ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy gyakori újratöltés nélkül egész nap kapcsolatban maradjanak és produktívak legyenek. A telefon HTTP/WAP 2.0-n keresztül alapvető mobil webböngészési képességekkel és a professzionális használatot kiszolgáló Pocket Office opciókkal rendelkezik.

Összegzés

Az Asus M530w a 2000-es évek végén a szakemberek számára szilárd választásként jelenik meg, kiegyensúlyozva a termelékenységi alkalmazásokat olyan kiemelkedő jellemzőkkel, mint a QWERTY billentyűzet és a Windows-alapú szoftvercsomag. Az ára 330 EUR körül volt a megjelenéskor, ami a maga nemében üzleti eszközökhöz igazodik. Az M530w a későbbi megszűnése és a jelenlegi okostelefonokkal szembeni korlátai ellenére a mobiltechnológia átmeneti időszakát példázza, kiemelve a csatlakoztathatóság és a kommunikációs hatékonyság tartós fontosságát a gyorsan fejlődő digitális környezetben.


    Ad