Ad
Asus Fonepad 8 FE380CG

Bevezetés

A 2014 közepén bemutatott Asus Fonepad 8 FE380CG a tablet és a telefon képességeinek érdekes keverékét képviseli. A megjelenésekor a költségvetési szegmensben pozícionált készülék célja az volt, hogy az alapvető okostelefon-funkciók mellett nagyobb képernyőre vágyó felhasználóknak is megfeleljen. Annak ellenére, hogy a Fonepad 8 megszűnt, továbbra is figyelemre méltó belépője az Asus azon törekvésének, hogy egyensúlyt teremtsen az okostelefonok praktikussága és a táblagépek képernyője között.

Tervezés és megjelenítés

A Fonepad 8 méretei 214 x 120 x 8,9 mm, így egy 8 hüvelykes készülékhez képest viszonylag jól kezelhető. A 328 grammos súlya a nehezebb oldalon van, de ez némileg várható egy olyan készülék esetében, amely a telefon és a táblagép közötti határvonalon mozog. A nagyméretű, 8 hüvelykes IPS LCD-képernyő bőséges betekintési felületet kínál, bár a felbontása 800 x 1280 pixel, a pixelsűrűség pedig körülbelül 189 ppi. Ez azt jelenti, hogy a képi megjelenítés elég tiszta az általános médiafogyasztáshoz, bár nem olyan éles, mint a modernebb kijelzők. A képernyő oleofób bevonatot kapott, ami kellemes érintés az ujjlenyomatok minimalizálása érdekében.

Teljesítmény és szoftver

Az Intel Atom Z3530 lapkakészlettel ellátott Fonepad 8 négymagos, 1,33 GHz-es processzorral rendelkezik. Ez a PowerVR G6430 GPU-val párosulva megfelelő teljesítményt nyújt a mindennapi feladatokhoz és a könnyű játékhoz. A készüléket azonban korlátozzák a RAM-opciók: modelltől függően 1 GB vagy 2 GB. Ez némi kihívást jelenthet a multitaskingban, különösen a kortárs alkalmazások esetében. Az Android 4.4.2 KitKat rendszert futtató készülék szoftveres élménye a mai szabványokhoz képest meglehetősen elavult, ami korlátozza az aktuális alkalmazásokhoz és biztonsági frissítésekhez való hozzáférést.


    Ad

Kamera és multimédia

A Fonepad 8 egyszerű kamerabeállítással rendelkezik, egy 5 MP-es fő kamerával, amely képes 720p videóra és egy alap 2 MP-es előlapi kamerával. Ezek a specifikációk megfelelnek az alapvető fotózási igényeknek és a videohívásoknak, de a magasabb minőségű képalkotást kereső felhasználók számára nem elégségesek. A készülék egyik fénypontja a sztereó hangszórók, amelyek fokozzák a multimédiás élményeket, például a videónézést vagy a zenehallgatást. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó jelenléte szintén sokoldalúvá teszi a hangfogyasztást.

Csatlakoztathatóság és funkciók

Ez a két SIM-kártyás készülék GSM- és HSPA-hálózatokon működik, bár nincs 4G-támogatás, ami az adatátviteli sebességet 42,2/5,76 Mbps sebességű HSPA-ra korlátozza. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS GLONASS-szal a jobb helymeghatározási pontosság érdekében. Az NFC és az FM-rádió hiányzik, ami egyes felhasználók számára hátrányt jelenthet. A microUSB 2.0 port kezeli a töltést és az adatátvitelt.

Az akkumulátor élettartama

A 15,2 Wh Li-Po akkumulátorral felszerelt Fonepad 8 lenyűgöző, akár 21 órás 3G-s beszélgetési idővel büszkélkedhet. Ez egy korabeli készülékhez képest meglehetősen robusztus, így a felhasználók egész nap folyamatos töltés nélkül is kapcsolatban maradhatnak.

Összegzés

Az Asus Fonepad 8 FE380CG 200 euró körüli áron, a rendelkezésre állása idején érdekes értéket kínált a felhasználók számára, akik egy hibrid készüléket keresnek, amely táblagépként és telefonként is funkcionálhat. Erősségei a nagy képernyőben és a tisztességes akkumulátor-üzemidőben rejlettek, míg a teljesítményben, az elavult operációs rendszerben és az alapvető kameraminőségben rejlő korlátok fontos szempontok. A Fonepad 8 az esetleges megszűnése ellenére továbbra is lenyűgöző betekintést nyújt az Asus stratégiájába, amely a 2010-es évek közepén az okostelefonok és a táblagépek összekapcsolására irányult.


    Ad