Ad

Bevezetés
Az Asus Fonepad 7, amelyet először 2013 szeptemberében jelentettek be, és a következő hónapban jelent meg, egy úttörő készülék volt, amely egy okostelefon és egy táblagép tulajdonságait igyekezett egyesíteni. A készüléket sokoldalú társnak szánták azon felhasználók számára, akik mindkét világ képességeire igényt tartottak. Bár a készüléket mára már nem gyártják, jelentős figyelmet keltett, mivel megpróbálta áthidalni ezt a technológiai szakadékot, és ablakot nyitott a phabletek korai korszakára. Ebben az áttekintésben az Asus Fonepad 7-et meghatározó sajátosságokat vesszük górcső alá, és értékeljük a korszakának megfelelő hatását és funkcionalitását.
Tervezés és kivitelezés
Az Asus Fonepad 7 kialakítása praktikus és jól illeszkedik a hibrid szerepéhez. A 196,8 x 120 x 10,5 mm-es méretekkel és 328 grammos súlyával viszonylag könnyű volt egy ilyen méretű készülékhez képest, bár határozottan nagyobb volt, mint egy hagyományos okostelefon. A szerkezet szilárdnak tűnt a kézben, a 7 hüvelykes kijelző pedig az előlap körülbelül 60,2%-át foglalta el, ami az akkori időkre eléggé jellemző volt. A készüléktest két elegáns színben - szafírfekete és gyémántfehér - volt kapható, ami finom eleganciát kínált a személyes preferenciáknak megfelelően.
Megjelenítés
A Fonepad 7 egy 7,0 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amely 800 x 1280 pixel felbontású és 16:10 képarányú. Ez körülbelül 216 ppi pixelsűrűséget eredményezett, ami a szórakoztatás és az alapvető multimédiás igények kielégítésére tekintélyes volt, bár a nagy felbontású tartalmak kedvelői számára valószínűleg hiányos volt. Az IPS-technológia jó betekintési szögeket és élénk színeket tett lehetővé, ami különösen előnyös volt olvasás, videónézés vagy webböngészés közben.
Teljesítmény
A motorháztető alatt az Asus Fonepad 7 Intel Atom Z2560 lapkakészletet kapott, kétmagos, 1,6 GHz-es processzorral és PowerVR SGX544MP2 GPU-val. A készülék 8 GB, 16 GB vagy 32 GB belső tárhelyet támogató változatokban volt kapható, mindegyikhez 1 GB RAM párosult. Bár ezek a specifikációk még 2013-as mércével mérve is szerények voltak, a készülék a mindennapi feladatokat, például a könnyű többfeladatos működést és az alapvető alkalmazásokat megfelelően tudta kezelni. Ráadásul az Android 4.2 (Jelly Bean) operációs rendszerrel futott, amely a 4.4.2 (KitKat) verzióra való frissítés lehetőségével elfogadható, bár a modern szabványokhoz képest kissé korlátozott felhasználói felületet biztosított.
Ad
Kamera
Az Asus Fonepad 7 egyetlen 5 MP-es, 1080p videofelvételre képes hátsó kamerával és egy 1,2 MP-es előlapi kamerával lett felszerelve, amely szelfikészítésre és 720p videók rögzítésére alkalmas. Bár a kamera képességei nem voltak úttörőek, funkcionalitást kínáltak az alkalmi fényképezéshez és videohívásokhoz, és vonzóak voltak azon felhasználók számára, akik az alapvető multimédiás igényeket a professzionális minőségű képalkotással szemben helyezték előtérbe.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Fonepad 7 csatlakozási lehetőségei a korához képest széleskörűek voltak: támogatta a GSM, HSPA és LTE hálózatokat, és viszonylag gyors mobilinternet sebességet biztosított akár HSPA 42,2/5,76 Mbps és LTE sebességgel. Emellett kétsávos Wi-Fi, Bluetooth 3.0, GPS és GLONASS a helymeghatározáshoz. Az OTG-támogatás microUSB-n keresztüli beépítése sokoldalúbb felhasználási eseteket tett lehetővé. Bár az NFC és a rádió hiányzott, ez nem rontotta jelentősen a készülék használhatóságát. Az érzékszervi fronton gyorsulásmérő, közelségérzékelő és iránytű szerepelt, ellátva az alapvető interaktív funkciókat és alkalmazásokat.
Az akkumulátor élettartama
A Fonepad 7 egyik kiemelkedő tulajdonsága a 3950 mAh-s Li-Po akkumulátor, amely lenyűgöző hosszú élettartamot ígér. Az akár 28 órás 3G-s beszélgetési idővel ez egy olyan készülék volt, amely mérsékelt használat mellett könnyedén kibírta az egész napot. A 840 órás készenléti idő ideális volt azon felhasználók számára, akiknek a gyakori töltéstől függetlenül is megbízható teljesítményre volt szükségük.
Összegzés
Az Asus Fonepad 7 a megjelenésekor körülbelül 220 eurós árával vonzó választás volt azok számára, akik egy multifunkciós készüléket szeretnének birtokolni anélkül, hogy a bankot megtörnék. Bár specifikációi a mai szabványok szerint elavultnak tűnhetnek, a telefonként és táblagépként is sokrétű képességei miatt egyszerre több igényt is kielégített. Bár azóta újabb készülékek vették át a helyét, az Asus Fonepad 7-re való visszagondolás kiemeli, hogy a készülék innovatív módon próbálta meghatározni a phablet-piacot annak korai szakaszában.
Ad