Ad

Bevezetés
Az Acer neoTouch P300-t 2010 elején indította útjára az Acer, hogy az akkoriban népszerű Windows Mobile platformon futó készülékkel próbáljon meg behatolni az okostelefonok piacára. Az üzleti felhasználóknak és az okostelefonok egyszerű rajongóinak szánt funkcionalitás keverékét kínáló P300 számos funkcióval rendelkezik, amelyeket egy elegáns, de kissé vaskos kialakításba sűrítettek. Bár már nem gyártják, a telefon nosztalgikus bepillantást nyújt a korai okostelefon-fejlesztésbe.
Tervezés és kivitelezés
A neoTouch P300 tervezésénél pragmatikus szempontok érvényesültek, a készülék méretei 110 x 55 x 15,1 mm, súlya pedig 130,6 gramm. Kompakt formája és a fizikai QWERTY-billentyűzet azt sugallja, hogy a készüléket olyan felhasználóknak tervezték, akiknek a gépelés és az üzenetküldés a legfontosabb. A fizikai billentyűzet simán kicsúszik a kijelző alól, és olyan tapintható visszajelzést biztosít, amely gyakran hiányzik a mai, érintőképernyők által uralt világban. A klasszikus fekete színben kapható telefon esztétikája finoman illeszkedik a professzionális környezetbe, míg a felépítés masszívnak és robusztusnak tűnik, a tartósság benyomását keltve.
Megjelenítés
A neoTouch P300 kijelzője 3,2 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, ami a mai szabványokhoz képest szerény. A 65K színnel és 240 x 400 pixeles felbontással a kijelző minősége elavultnak tűnik, de a készülék megjelenésekor betöltötte a funkcióját. A rezisztív technológia a modern kapacitív érintőképernyőkhöz képest nagyobb nyomást igényel, ami befolyásolhatja a navigáció zökkenőmentességét. Korlátai ellenére a képernyő mérete a kornak megfelelően megfelelt, az alapvető feladatokat és a navigációt hatékonyan fogadta.
Teljesítmény és platform
A motorháztető alatt a készüléket egy Qualcomm MSM7225 Snapdragon S1 lapkakészlet hajtja, 528 MHz-es ARM 11 CPU-val. Ez a szerény feldolgozási teljesítmény megfelelő volt a Microsoft Windows Mobile 6.5.3 feladatok futtatásához, az alapvető alkalmazásokat és funkciókat lefedve, bár a többfeladatos működés kihívást jelentene. A GPU hiánya azt jelenti, hogy a játékképességek korlátozottak. A neoTouch P300 256 MB RAM-mal és 512 MB ROM-mal rendelkezik, ami alkalmas a korabeli könnyű Windows Mobile alkalmazások és egyszerű multitasking feladatok kezelésére.
Ad
Kamera
A telefon fényképészeti képességei egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerában összpontosulnak. Ez a beállítás jól megvilágított körülmények között az alapvető fényképek készítéséhez elegendő, de gyenge fényviszonyok között vagy a modern többlencsés beállításokkal összehasonlítva jelentősen alulmarad. Az előlapi kamera hiánya kizárja a szelfik készítésének lehetőségét, ami még inkább elavulttá teszi a készüléket a jelenlegi digitális korban, amelyet a közösségi média képei uralnak.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A kommunikáció tekintetében a neoTouch P300 támogatja az alapvető csatlakozási lehetőségeket, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.0 A2DP-vel. A készülék GPS-t és A-GPS-t tartalmaz a navigációhoz és a helymeghatározási szolgáltatásokhoz. Figyelemre méltó hátránya az FM-rádió hiánya, amely annak idején sok telefonban népszerű funkció volt. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése lehetővé teszi a felhasználók számára a szabványos audio perifériák egyszerű csatlakoztatását, az USB 2.0 jelenléte pedig támogatja az adatátviteli és töltési funkciókat.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető Li-Po 970 mAh kapacitású akkumulátorral felszerelt készülék energiaellátási élettartama szerény. Az akkumulátor készenléti állapotban akár 400 órát is kibír, és körülbelül 4 óra beszélgetési időt kínál. Ez a teljesítményszint gyakori töltést igényel, ami a Windows Mobile operációs rendszer energiaigénye miatt gyakori elvárás volt az adott kiadási időszak okostelefonjaival szemben.
Összegzés
Az Acer neoTouch P300, amelynek ára megjelenésekor körülbelül 80 EUR volt, fizikai billentyűzettel, kompakt kialakítással és alapvető funkciókkal biztosította a felhasználók számára a Windows Mobile ökoszisztémába való belépést. Bár számos, ma már nélkülözhetetlennek tartott funkció, mint például az előlapi kamera vagy a nagy teljesítményű processzor hiányzott belőle, mégis betöltötte a célját azon felhasználók számára, akiknek egy megfizethető árú eszközre volt szükségük az e-mail, az alapvető alkalmazások és a termelékenységi eszközök eléréséhez. A retro technológia rajongói vagy gyűjtői számára továbbra is érdekes mérföldkő az okostelefonok fejlődésében.
Ad